Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

NA PRZYCZEPIE WIÓZŁ PASAŻERÓW. Kierowcy ciągnika zabrali prawo jazdy

Uprawnienia do kierowania możesz stracić nie tylko za przekroczenie prędkości – przypomina policja.

Wągrowieccy policjanci realizujący zadania w ramach grupy speed zatrzymali prawo jazdy kierowcy z powiatu pilskiego. Mężczyzna poruszał się ciągnikiem rolniczym z przyczepą po drodze krajowej numer 11, a w przyczepie wiózł 3 osoby.

Przypominamy, kiedy policjant zatrzyma prawo jazdy:
– w przypadku kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym,
– w przypadku przewożenia osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

Przekroczenie ilości osób również zostało określone w ustawie:
5 – w przypadku przewożenia ich autobusem;
2 – w przypadku przewożenia ich samochodem osobowym, samochodem ciężarowym lub w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny (i oczywiście taka przyczepa powinna być dostosowana do przewozu osób).

Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób w przyczepie naraził jednocześnie te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

Naruszenie przepisów dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych. Kierujący również straci prawo jazdy na 3 miesiące – przypominają wągrowieccy policjanci.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

WYPADEK: 18-latka nie zapanowała nad samochodem i wypadła z drogi. Trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

TARCZA ANTYKRYZYSOWA: Już 15 milionów złotych trafiło do wągrowieckich przedsiębiorców

Remigiusz Priebe

ZWŁOKI MĘŻCZYZNY ZNALEZIONE W MIESZKANIU

Krzysztof Czapul