Okno na Wągrowiec

Edukacja Fotoreportaże Gorący temat Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

MNÓSTWO MIESZKAŃCÓW NA PIKNIKU DLA ZDROWIA! [ZDJĘCIA]

To było udane sobotnie spotkanie w centrum edukacji leśnej.

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Oby były tego dobre efekty. Przypomnijmy, że z inicjatywy radnej Alicji Trytt zorganizowano to spotkanie. Ta radna od początku działalności w radzie miejskiej aktywnie walczy ze smogiem w naszym mieście. Stąd to sobotnie spotkanie.  

Do centrum edukacji leśnej dotarło wielu mieszkańców, często całych rodzin. Na pewno się nie zawiedli, bo oprócz edukacji: między innymi pokaz prawidłowego palenia w piecu, porady i pomoc ekspertów oraz informacji, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu były również gry, zabawy i konkursy z nagrodami, wypiekanie pieczywa, ognisko z kiełbaskami, grochówka i wiele innych atrakcji dla całej rodziny.

Współorganizatorem tego pikniku było Nadleśnictwo Durowo, a partnerami tego wydarzenia:

– Polski Klub Ekologiczny Małopolska, Grupa Zdrowego Oddychania, Ogień Bez Dymu, Cech Zdunów Polskich, Muzeum Pieców i Kultury Ogniowej w Łaziskach, Fundacja WIEDZIEĆ JAK, Fundacja AKME, Akademia Kreatywności, Akademia Piłkarska Calcio, Piekarnia Magdziarz.

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej