Inne dyscypliny Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Nasi młodzi CIĘŻAROWCY jak zawsze wrócili z MEDALAMI [ZDJĘCIA]

Wszyscy zawodnicy Zamku Gołańcz z Mistrzostw Wielkopolski mogą być dumni ze swoich występów.

W sobotę 27 lutego w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. Wszyscy zawodnicy Zamku przyjechali z medalami, a Zuzanna Ślipek osiągnęła najlepszy wynik zawodów w punktacji Sinclaira – 207,2 pkt. Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce za gospodarzami, a przed drużynami z Opalenicy, Gniezna, Bojanowa, Trzcianki i Kościana.

Najbardziej wartościowe wyniki osiągnęły nasze najlepsze zawodniczki:

I MIEJSCE – wśród dziewcząt U15 w kategorii 40 kg Róża Włodarczyk: 32 kg w rwaniu + 42 kg w podrzucie = 74 kg w dwuboju.

I MIEJSCE – w kategorii 45 kg Marcelina Woźniak: 40 kg w rwaniu + 50 kg w podrzucie = 90 kg w dwuboju.

I MIEJSCE – wśród dziewcząt U17 w kategorii 59 kg Zuzanna Ślipek: 67 kg w rwaniu + 82 kg w podrzucie = 149 kg w dwuboju.

Dodatkowo w kategorii +81 kg drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Gniot, a wśród chłopców U15 w kategorii 55 kg drugie miejsce zajął Mikołaj Ślipek, w kategorii 73 kg również drugie miejsce zajął Aleksander Grygiel, a w kategorii 89 kg pierwsze miejsce zdobył Kamil Grzybowski.

Źródło: Zamek Gołańcz