Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Na luzie Sport Wiadomości Wydarzenia

Mistrzostwa Polski odbędą się w Wągrowcu!

Już w styczniu w naszym mieście odbyć się mają Mistrzostwa Polski w Bocci.

Jak informuje wągrowiecki Ratusz plany są takie, aby 16 i 17 oraz 29, 30, 31 stycznia przyszłego roku w Wągrowcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Bocci.

– Taką informację tuż przed świętami przekazał nam Romuald Schmidt, prezes Polskiego Związku Bocci. W niepewnych pandemicznych czasach na potwierdzenie możliwości zrealizowania tych planów przyjdzie jeszcze poczekać – wyjaśniają urzędnicy.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski w Bocci rozgrywane są od 2010 roku, a pierwsze tego typu zawody odbyły się w Wągrowcu i Skokach. Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu wielokrotnie była miejscem rozgrywek mistrzowskich. Od ubiegłego roku Mistrz Polski jest wyłaniany w Polskiej Lidze Bocci, na którą składają się z 4 turnieje. Finałowy turniej za rok 2020 został przesunięty właśnie na początek 2021 roku i odbędzie się w Wągrowcu – o ile pozwolą na to wprowadzane przez rząd obostrzenia związane z pandemią.

Tradycja zawodów Bocci jest w Wągrowcu długa i bogata. W 1992 roku grupa sportowców ze Szwecji przywiozła tę grę do Ośrodka Wielspin w Wągrowcu na  obóz sportowo-rehabilitacyjny organizowany przez Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START w Poznaniu. Boccia jest dzisiaj najdynamiczniej rozwijającą się dyscypliną paraolimpijską na świecie. W Polsce uprawiana jest w 25 klubach zrzeszonych w Polskim Związku Bocci. Stosowana jest także jako narzędzie terapeutyczne przeznaczone dla osób z zaburzeniami centralnego układu nerwowego.

Wągrowiec wspiera zawodników Bocii oraz rozwój tej dyscypliny sportu. Jednym z ambasadorów wągrowieckiego sportu jest Damian Matoga, odnoszący sukcesy gracz Bocci, który może pochwalić się tytułami mistrzowskimi oraz wieloma nagrodami w tej dyscyplinie sportu.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Kolejowa INWESTYCJA na wągrowieckiej Osadzie ROŚNIE w oczach! [FILM]

Krzysztof Czapul

Wągrowiec w czołówce miast z najgorszym powietrzem!

Redakcja

Mamy u nas 3 NOWE zakażenia. ZMARŁA także jedna osoba chorująca na COVID-19

Krzysztof Czapul