serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Minister zdrowia NIE BĘDZIE u nas „jedynką” do Sejmu!


zatrudnie
artdent baner

To podobno kara od prezesa PiS-u dla Adama Niedzielskiego za ostatnią jego wpadkę z ujawnieniem lekarstw, które przepisał sobie poznański lekarz.

O sprawie poinformował dzisiaj Andrzej Stankiewicz z portalu Onet. Wszystko zaczęło się od kłopotów z wystawianiem e-recept. Lekarz z Poznania mówił o tym w telewizji TVN. W reakcji na to minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił, jakie leki sam sobie przepisał ten medyk. I rozpętała się burza.

Oburzenia nie kryło środowisko lekarskie, opozycja, a nieoficjalnie także politycy obozu rządzącego. Okazuje się, że nie spodobało się to także samemu prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Od jakiegoś czasu minister Niedzielski chętnie bywał w naszym regionie. To skutek tego, że miał z pierwszego miejsca na liście PiS wystartować u nas w jesiennych wyborach do Sejmu. Tak się jednak nie stanie. Ogólnopolski portal Onet poinformował dzisiaj rano, że Niedzielski decyzją samego Jarosława Kaczyńskiego stracił „jedynkę” i wystartuje w wyborach, ale z dalszego miejsca.

To z pewnością jako tzw. „spadochroniarzowi”, czyli osobie z zewnątrz, utrudni mu dostanie się do Sejmu. To zresztą nie koniec kłopotów tego ministra, bo wspominany lekarz już zażądał od niego oficjalnych przeprosin i wpłaty 100 tys. zł na jedno z poznańskich hospicjów.

Źródło: Onet

Fot. gov.pl

Czytaj także

Nasi na listach do Sejmu: wójt, wiceprzewodnicząca sejmiku, były zastępca burmistrza, były poseł

Redakcja

Odznaczenia i wyróżnienia od ministra zdrowia dla dawców krwi i szpiku [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Nielba ze zmniejszoną karą!

Redakcja