Od 15 stycznia br. pod numerem telefonu 603 202 989 można zgłaszać zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
Kto może skorzystać z pomocy w dotarciu na szczepienie?
Miejska infolinia ma służyć mieszkańcom Wągrowca, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych obiektywnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać na umówione szczepienie.
Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z bezpłatnego dowozu mogą skorzystać:
- osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
- osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.
Jak zamówić transport?
Osoba, która chce skorzystać z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień musi mieć umówiony termin szczepienia. Podczas telefonicznej rozmowy z miejskim koordynatorem ds. szczepień (nr telefonu 603 202 989) należy podać następujące dane:
- termin szczepienia
- dane osoby: imię, nazwisko, adres, numer telefonu do kontaktu
- należy określić, czy konieczny jest specjalistyczny transport dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz pomoc strażaków z OSP (wynikająca np. z ograniczeń architektonicznych).
Zgłoszenia zapotrzebowania na transport przyjmowane są w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Wągrowcu: w poniedziałek od 8:00 do 17:00, wtorek, środa i czwartek od 8:30 do 15:30 oraz w piątek od 7:30 do 14:30.
Jak to działa?
Miejski koordynator ds. szczepień zorganizuje transport z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień oraz z powrotem. W przypadku osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, zadysponowany zostanie przystosowany do tego celu pojazd oraz pomoc strażaków z OSP. W przypadku przewozu osób niepełnosprawnej dowóz obejmuje również opiekuna osoby niepełnosprawnej.
Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu