serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Mężczyzno, jesteś po 50-tce? Koniecznie się ZBADAJ! [ZAPOWIEDŹ]

Bezpłatne badania poziomu stężenia PSA (pozwala wykryć raka prostaty) już wkrótce w Wągrowcu.

Wągrowiecki urząd miejski oraz ośrodek profilaktyki i epidemiologii nowotworów OPEN w Poznaniu zapraszają mężczyzn z naszego miasta w wieku od 50. roku życia do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych układu moczowo-płciowego.

Aby wziąć udział w badaniach, należy wziąć udział w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się w środę 2 września o godz. 14:15 w Dziennym Domu Seniora przy ul. Powstańców Wlkp. 30. Spotkanie to potrwa około 20 minut.

Tydzień później, 9 września w godz. od 10:00 do 12:00, również w naszym DDS od osób zainteresowanych udziałem w badaniu pobierana będzie krew. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Wszystkie wyniki badania zostaną udostępnione na stronie internetowej, umieszczonej w przekazywanych materiałach edukacyjnych (ulotkach), a także przesłane będą do wskazanych przez uczestników lekarzy rodzinnych. Wyniki nieprawidłowe zostaną również przesłane pocztą na podany podczas rejestracji adres. Panowie z podwyższonym wynikiem będą zapraszani na konsultację urologiczną z możliwością bezpłatnego przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych (np. biopsji).

Ze względu na obecną sytuacją epidemiczną informujemy, że podczas spotkania i pobierania krwi zostaną zachowane wszelkie zalecane środki ostrożności. W związku z tym prosimy, aby na spotkanie edukacyjne oraz pobranie krwi do badania uczestnicy przychodzili w maseczkach, a także w miarę możliwości ze swoimi długopisami. Według własnego uznania możecie Państwo zastosować dodatkowe środki ostrożności.

Przypomnijmy, że proste badanie krwi pozwala zmierzyć stężenie PSA, co ułatwia wykrycie wczesnego raka prostaty. Ryzyko, że mężczyzna ma raka prostaty, rośnie wraz ze wzrostem stężenia PSA.

Zapisy na spotkanie edukacyjne i pobrania krwi prowadzi Urząd Miejski od 17 sierpnia do 27 sierpnia w godzinach 8:00-15:00 (wtorki-piątki) oraz od 8:00 do 17:00 (w poniedziałki) pod nr tel. – 67 26 80 332.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA nadal nieczynne

Redakcja

UWAGA! Awaria i brak wody na kilku ulicach w Wągrowcu

Redakcja