Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Społeczeństwo Sport Wiadomości

LOTKĄ W COVID: Kolejny śmiałek podjął wyzwanie! [ZDJĘCIA]

Na terenie wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ponownie „wymierzono” lotki w koronawirusa.

Tym razem wyzwania podjął się Artur Glapa, mieszkaniec Skoków. Pan Artur rzucał do tarczy bez przerwy przez dwie godziny i zdobył 7617 punktów. Dzięki temu ponad 600 maseczek przekazano do Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.

Akcja odbywała się pod patronatem starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca. W imieniu włodarza powiatu gratulacje i powiatowe gadżety przekazała panu Arturowi kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu Barbara Linetty.

To dalszy ciąg akcji zainaugurowanej w maju przez Wojciecha Skrzypczaka. W połowie maja br. w siedzibie redakcji Waszego Radia FM (które nad akcją objęło patronat medialny) odbyły się mini zawody w rzucie lotką do tarczy.

Liczba punktów, powyżej 7000, zdobytych przez wągrowczanina Wojciecha Skrzypczaka – Wicemistrza Polski w tej dyscyplinie, oznaczała liczbę masek, które dzięki partnerom akcji trafiły do wągrowieckiego szpitala. Panu Wojtkowi udało się zdobyć aż 7807 punktów i dzięki temu ponad 800 maseczek przekazano wągrowieckiej lecznicy.

Informowaliśmy o tym w artykule Lotką w… koronawirusa [ZDJĘCIA].

Pomysłodawca akcji – Wojciech Skrzypczak – mieszkaniec naszego powiatu, wielokrotny Mistrz Powiatu i Województwa Wielkopolskiego w rzutach lotką, postanowił w ciągu 3 godzin wykonać 1000 rzutów lotką do tarczy z odległości 4 metrów. Rzuty wykonywał w seriach po 10 w serii (100 serii). Ambitny plan sportowca zakładał uzyskanie w sumie po oddaniu 1000 rzutów (bez żadnej przerwy na odpoczynek) 7000 punktów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Czytaj także

Wągrowieccy strażacy dostaną ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wojewódzka komenda ogłosiła przetarg

Remigiusz Priebe

SIATKÓWKA: Urodzony w Wągrowcu Jakub Czerwiński zadebiutuje w PlusLidze! Podpisał kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów [WIDEO]

Remigiusz Priebe

JAROSŁAW BERENDT CHCE, BY ANDRZEJ BARTKOWIAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM WĄGROWCA. Złożył projekt uchwały w tej sprawie

Remigiusz Priebe