Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Społeczeństwo Sport Wiadomości Zdrowie

LOTKĄ W COVID III: Wojciech Skrzypczak znowu to zrobił! Tym razem dla hospicjum [ZDJĘCIA]

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu ponownie „wymierzono” lotki w covid. Wyzwania podjął się po raz kolejny Wojciech Skrzypczak.

Pan Wojtek rzucał do tarczy bez przerwy przez blisko dwie godziny i zdobył 8094 punkty. Dzięki temu 550 maseczek oraz płyny do dezynfekcji przekazano dla Hospicjum im. Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Akcja odbywała się pod patronatem starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca. Sportowcowi kibicowali m. in. członkowie zarządu powiatu i sponsorzy.

W połowie maja br. w siedzibie redakcji Waszego Radia FM (które nad akcją objęło patronat medialny) odbyły się mini zawody w rzucie lotką do tarczy. Liczba punktów, powyżej 7000, zdobytych przez wągrowczanina Wojciecha Skrzypczaka – Wicemistrza Polski w tej dyscyplinie, oznaczała liczbę masek, które dzięki partnerom akcji trafiły do wągrowieckiego szpitala. Panu Wojtkowi udało się zdobyć aż 7807 punktów i dzięki temu ponad 800 maseczek przekazano wągrowieckiej lecznicy. W czerwcu natomiast lotką w covid rzucał Artur Glapa. Dzięki panu Arturowi ponad 600 maseczek przekazano do Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.

Pomysłodawca akcji, Wojciech Skrzypczak i mieszkaniec naszego powiatu, wielokrotny Mistrz Powiatu i Województwa Wielkopolskiego w rzutach lotką. Postanowił on w ciągu 3 godzin wykonać 1000 rzutów lotką do tarczy z odległości 4 metrów. Rzuty wykonywał w seriach po 10 (100 serii). Ambitny plan sportowca zakładał uzyskanie w sumie (bez żadnej przerwy na odpoczynek) 7000 punktów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: NADCHODZI FALA NIEBEZPIECZNYCH UPAŁÓW! ALERT DRUGIEGO STOPNIA!

Redakcja

KORONAWIRUS: W kraju kolejny REKORD ZAKAŻEŃ. U nas 1 osoba ZAKAŻONA. 1 pod NADZOREM. 59 w KWARANTANNIE

Krzysztof Czapul

15 TYS. ZŁOTYCH: stypendia od WSHiU dla absolwentów z naszego powiatu

Redakcja