Okno na Wągrowiec
Ogłoszenia Promocja Wiadomości

Last minute w Tunezji – gdzie najtaniej?

Tunezja to kraj, który ze względu na pogodę (średnia temperatura nie spada tam nigdy poniżej 15 stopni) jest chętnie wybieranym kierunkiem urlopowym w zasadzie przez cały rok. Do tego dochodzą jeszcze dobrze rozwinięta baza hotelowa, bardzo ciekawa historia i kultura, wiele zabytkowych miejsc do zwiedzania oraz… przystępne ceny, zwłaszcza jeśli uda się zarezerwować wakacje last minute. Zatem gdzie konkretnie można wypocząć najtaniej? W których kurortach i hotelach ceny są najniższe? Sprawdzamy!

Tunezja to kraj leżący w Afryce Północnej, nad Morzem Śródziemnym. Miesza się tam kultura europejska i arabska, a także wpływy islamskie oraz katolickie. Ze względu na atrakcyjną linię brzegową, piękne krajobrazy, ciekawą historię oraz wysokie temperatury w zasadzie przez cały rok, Tunezja od lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków (zobacz jakie są ceny przecenionych wycieczek https://www.fostertravel.pl/last-minute/tunezja/) .

Można tam zarówno beztrosko odpoczywać w turystycznych kurortach, takich jak Sousse czy Monastyr, a także zwiedzać największe atrakcje – pozostałości Kartaginy, muzeum Bardo, ruiny Koloseum w El-Dżemie albo miasteczko Sidi Bou Said.

Pozostaje jeszcze kwestia finansów. Otóż cały czas jest to kraj dość przystępny cenowo, a dodatkowo biura podróży często przygotowują atrakcyjne oferty na wakacje last minute w Tunezji. Podpowiadamy, gdzie i w jaki sposób znaleźć takie promocje.

Last minute w Tunezji – Djerba z niskimi cenami

Analiza serwisów turystycznych gromadzących w jednym miejscu oferty różnych biur podróży jednoznacznie wskazuje, że najtańsze last minute w Tunezji zarezerwować można w Djerbie, czyli na największej tunezyjskiej wyspie, która słynie z ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż. Mówi się, że jest to „kraina ludzi szczęśliwych” – na wyspie są malownicze oazy i wioski, plantacje oliwek, zabytki i stanowiska archeologiczne, a także kurorty z doskonale rozwiniętą bazą turystyczną. Największy z nich to Midoun.

I to właśnie tam w zasadzie przez cały rok można zarezerwować last minute w naprawdę atrakcyjnej cenie. Przykłady? Czterogwiazdkowy hotel Djerba Castille w Midoun, last minute rezerwowane na pięć dni przed wylotem, 7 noclegów, opcja all inclusive. Cena? 1702 zł od osoby. Również czterogwiazdkowy hotel Sentido Djerba Beach w Midoun, wylot za pięć dni, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje). 7 noclegów kosztuje 1707 zł od osoby. Jeśli komuś zależy na najwyższym standardzie hotelu, może zarezerwować 7-noclegowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu Ulysse Djerba Thalasso & SPA w Midoun. Last minute z wylotem za pięć dni z wyżywieniem all inclusive to koszt 2186 zł za osobę.

Tanie last minute w Tunezji? W hotelu o niższym standardzie

Oczywiście nie wszyscy turyści chcą koniecznie wypoczywać w najwyższej klasy hotelach pięciogwiazdkowych i korzystać z rozbudowanych opcji all inclusive. Dla niektórych hotel to tylko tak naprawdę miejsce, które ma służyć do spania – dni spędzają na plaży, zwiedzaniu okolicy, a posiłki spożywają w lokalnych gospodach i restauracjach. W przypadku takich turystów doskonałą opcją będzie last minute w Tunezji w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniem. Jako przykład można tu podać 7-dniowy pobyt w hotelu Mahmoud w miejscowości Hammamet za 1455 zł od osoby, w hotelu Houria Palace w Port el Kantaoui za 1478 zł od osoby albo Sousse City & Beach w Sousse za 1590 zł za osobę. Są to obiekty o niższym standardzie, podstawowym wyposażeniu, wyżywienie obejmuje tylko śniadanie, ale można je traktować jako bazę wypadową do zwiedzania kraju.

Jak widać, przeszukując zasoby wyspecjalizowanych serwisów turystycznych można znaleźć tanie last minute w Tunezji w hotelach o różnym standardzie, z rozmaitymi opcjami wyżywienia i przeznaczone dla konkretnych grup turystów. Dzięki temu można szybko i wygodnie zarezerwować taki urlop, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb.

Czytaj także

Dlaczego warto założyć konto w Superbet

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Największa fabryka opon w Wielkopolsce dynamicznie się rozwija. Pracują w niej też mieszkańcy naszego miasta!

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Zbliża się Black Friday – pomyśl o zakupie Xboxa!

MATERIAŁ PROMOCYJNY