serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Krystyna Urbańska nagrodzona w konkursie „Viva Seniorzy!”

W piątek, 29 września, wręczono nagrody laureatom Konkursu Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2023. Uroczystość odbyła się tuż po oficjalnym otwarciu XII Targów „Viva Seniorzy! Aktywność – Zdrowie – Profilaktyka”.

Konkurs, w którym nagradzani są wielkopolscy liderzy, działający na rzecz osób starszych, po raz kolejny towarzyszy coraz bardziej popularnym Targom Viva Seniorzy! W gronie wyróżnionych wielkopolskich aktywistów, działających na rzecz seniorów, znalazła się również mieszkanka Łekna, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Krystyna Urbańska, którą do udziału w konkursie zgłosił wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak.

Targi Viva Seniorzy! są objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a ich organizatorami są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Miasto Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 Krystyna Urbańska po zakończeniu pracy zawodowej w roku 2018, nadal bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym całego Powiatu Wągrowieckiego, w tym gminy Wągrowiec. W wyborach samorządowych uzyskała mandat radnej powiatowej i została wybrana na stanowisko wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego. Jest członkiem Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wągrowieckiego. Aktywnie współpracuje z Klubem Seniora Cystersi w Łeknie oraz Towarzystwem Miłośników Ziemi Łekneńskiej, będąc dla nich wielkim wsparciem oraz zyskując w ich gronie wielki szacunek i uznanie. Współpracuje również z Radą Seniorów Gminy Wągrowiec.

Pani Krystyna jest osobą, która inicjuje działania dedykowane seniorom i z powodzeniem pozyskuje środki na ich realizację. W roku 2022 we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów Cystersi w Łeknie realizowała edukacyjne prozdrowotne warsztaty pn. „Kropla zdrowia dla Seniora” zorganizowane w ramach „realizacji zadania publicznego – działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia w 2022, dofinansowanego przez Gminę Wągrowiec. Cieszące się ogromnym powodzeniem Seniorów działania były kontynuowane w roku 2023 również współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów ”Cystersi w Łeknie proponując osobom starszym udział w warsztatach pn. „Bezpieczne Życie Seniorów”, a ich realizację Pani Krystyna napisała projekt, który otrzymał dofinansowanie w ramach „realizacji zadania publicznego – działania na rzecz ratownictwa i ochrony ludności w 2023 roku”, dofinansowanego przez Gminę Wągrowiec.

Źródło: Gmina Wągrowiec

Czytaj także

Mieszkaniec Bangladeszu PĘDZIŁ 116 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymała go policja [FOTO]

Redakcja

Kolacja wigilijna dla seniorów

Redakcja

Samochód osobowy uderzył w drzewo. Poszkodowani trafili do szpitala [FOTO]

Redakcja