Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KORONAWIRUS W ROGOŹNIE! SŁUŻBY DEZYNFEKUJĄ GMINĘ

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, dwa ujawnione w poniedziałek przypadki zachorowania na koronawirusa w powiecie obornickim dotyczą mieszkańców niedalekiej gminy Rogoźno.

Przypomnijmy, że w poniedziałek przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki została podana informacja, że zdiagnozowano pierwsze przypadki w sąsiadującym z nami powiecie obornickim. Chorzy to:

  • kobieta w średnim wieku, stanie zdrowia dobrym przebywająca pod opieką lekarzy w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
  • mężczyzna w średnim wieku, w stanie zdrowia dobrym przebywający w domu. Również on miał kontakt z osobą zakażoną.

Jak udało nam się dzisiaj nieoficjalnie ustalić, oba te przypadki dotyczą mieszkańców gminy Rogoźno, położonej zaledwie kilkanaćie kilometrów od Wągrowca.

Dzisiaj rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych w gminie Rogoźno, szczególnie narażonych na rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów (przystanki autobusowe, instytucje publiczne).

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się czynności związane z dezynfekcją miejsc publicznych w Gminie Rogoźno, szczególnie…

Opublikowany przez Gmina Rogoźno Środa, 1 kwietnia 2020

Także dzisiaj burmistrz Rogoźna wycofał się z podjętej zaledwie wczoraj decyzji o przywróceniu funkcjonowania Targowiska Miejskiego „Mój Rynek” w tym mieście.

– Powyższą decyzję podjąłem z uwagi na ponownie zasięgnięte opinie służb odpowiedzialnych za zachowanie bezpieczeństwa i porządku (tj. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Komisariatu Policji w Rogoźnie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach) w sprawie targowiska – poinformował burmistrz Roman Szuberski.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2642649179173476&id=618923421546072

Takich zastrzeżeń służby nie miały wobec targowiska w stolicy tamtejszego powiatu, czyli w Obornikach, które jutro zostanie uruchomione.

Zdjęcia: Gmina Rogoźno

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Anna! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 102 lata pani Emilii! [FOTO]

Redakcja

Umowa podpisana! Obwodnica Rogoźna będzie oddana za dwa lata

Redakcja