Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

Koronawirus w DPS-ie pod Janowcem. Ogniska zakażeń w szpitalach w Gnieźnie i Żninie

Powiat wągrowiecki jest obecnie jedynym w Wielkopolsce, w którym nie ma ani jednej osoby aktualnie zakażonej koronawirusem. Sytuacja nie wygląda jednak już tak różowo w naszej najbliższej okolicy.

Niestety, coraz więcej zakażeń notowanych jest w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Tonowo pod Janowcem Wielkopolskim. Jak podaje Wasze Radio FM, powołując się na Adriana Mola, rzecznika prasowego wojewody kujawsko-pomorskiego, potwierdzono tam już 6 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa.

Wszystkie dotyczą pracowników DPS-u. Niespełna 90 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz około 50 osób z personelu zostało skierowanych do kwarantanny.

Prawdopodobnie to z Tonowa wirus został zawleczony do szpitala w Żninie. Właśnie u pacjentki, którą do Pałuckiego Centrum Zdrowia przywieziono z podjanowieckiej placówki, stwierdzono kilka dni temu zakażenie.

Kobieta już nie przebywa w Żninie (została zabrana do szpitala jednoimiennego), ale koronawirusa wykryto u kolejnych czterech pacjentów oddziału wewnętrznego oraz u dwóch pracowniczek – opiekunki i pielęgniarki.

W związku z sytuacją w żnińskim szpitalu został zamknięty oddział wewnętrzny. Oznacza to, że nie są do niego przyjmowani kolejni pacjenci, a dotychczasowi pacjenci są sukcesywnie wypisywani. Po opróżnieniu oddział ma zostać zdezynfekowany.

Jeszcze trudniejsza sytuacja jest w Gnieźnie. W tamtejszym Szpitalu Pomniku Chrztu Polski stwierdzono już około 20 zakażeń koronawirusem, zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. Również tam został zamknięty jeden z oddziałów chorób wewnętrznych oraz kardiologia.

Zdjęcie: Dom Pomocy Społecznej w Tonowie

Czytaj także

NIELEGALNE OGNISKO W GRYLEWIE W CZASIE PANDEMII. Organizatorzy mogą mieć kłopoty. SPRAWĘ ZBADA SANEPID

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 15 nowych ZAKAŻEŃ. ZMARŁA jedna osoba. 279 osób jest na kwarantannie

Krzysztof Czapul

Starsi, leżący CHORZY muszą pilnie ZGŁOSIĆ swoje szczepienie

Redakcja