Okno na Wągrowiec


Na sygnale Wiadomości Zdrowie

KORONAWIRUS: POLICJA I SANEPID KONTROLUJĄ PLACÓWKI HANDLOWE

Policjanci z naszego powiatu wraz z inspektorami sanepidu kontrolują stosowanie się do zasad sanitarnych związanych z zagrożeniem koronawirusem.

Wczoraj kontroli poddanych zostało kilkadziesiąt placówek handlowych na terenie gminy Gołańcz. Ich wynikiem było kilka drobnych uwag do pracowników, kierowników i właścicieli, aby środki do dezynfekcji rąk dostępne dla klientów znajdowały się zaraz po wejściu do sklepów.

– Cieszy nas postawa gołanieckiego społeczeństwa! Podczas kontroli, nie było miejsca, w którym klienci nie stosowaliby się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu.

Równocześnie stróże prawa zwracają uwagę, że wprowadzenie konkretnych rozwiązań i ograniczeń ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, który dla przechodzących go bezobjawowo jakby nie istniał, a dla innych jest śmiertelnym zagrożeniem. Właśnie z tego względu powinniśmy z myślą o innych przestrzegać wprowadzonych obostrzeń i zaleceń – podsumowują policjanci.

Źróło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

PROTESTUJĄCY WĄGROWCZANIE przeszli ulicami miasta. Zobacz jakie NIEŚLI TRANSPARENTY

Remigiusz Priebe

WĄGROWCZANIE znowu PROTESTUJĄ. Rozpoczął się SPACER W IMIĘ PRAW KOBIET

Remigiusz Priebe

22 NOWYCH ZAKAŻONYCH w powiecie. W kraju ZNÓW REKORD

Remigiusz Priebe