Okno na Wągrowiec


Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

KORONAWIRUS: Od wczoraj ZMARŁA u nas kolejna 1 osoba. Mamy 15 nowych ZAKAŻEŃ. Mniej osób jest aktywnie ZAKAŻONYCH

Ministerstwo zdrowia i służby wojewody wielkopolskiego informują o stanie epidemii.

Od kilku tygodni w walce z epidemią mają pomóc obostrzenia wprowadzone przez premiera Morawieckiego. Mimo tego, koronawirus nie odpuszcza i dobowe zachorowania to wciąż około 20 tysięcy przypadków w całej Polsce. Na szczęście liczba zachorowań już nie rośnie. Niepokoi za to liczba dziennych zgonów, która ostatnio bije kolejne rekordy.

A jak jest dzisiaj? Minionej doby w całym kraju na covid-19 zachorowało prawie 22,5 tysiąca osób (22.464). W Wielkopolsce odnotowano ponad 2,2 tysiąca zakażeń (2258).

W Polsce w ciągu tej doby zmarło 626 osób (bezpośrednio z powodu covid-19 to było 149 osób i poprzez choroby współistniejące – 477 osób).

Wśród osób zakażonych są osoby z naszego regionu. To 15 osób z powiatu wągrowieckiego. Niestety, odnotowano u nas 1 zgon z powodu covid-19. Od początku pandemii wykryto w naszym powiecie 1326 przypadków zakażeń. Obecnie mamy 887 przypadki aktywnych zakażeń.

Rzecznik rządu poinformował dzisiaj, że w weekend, a najpóźniej w poniedziałek premier poinformuje o dalszych decyzjach w walce z koronawirusem. Zasugerował on jednak, że jest możliwość złagodzenia restrykcji. Przypomnijmy, że te ostatnio wprowadzone miały obowiązywać jeszcze tydzień – do 29 listopada.   

❗️ W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem #SARSCoV2…

Opublikowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu Piątek, 20 listopada 2020

 Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Zdrowia

Czytaj także

KALENDARZ LINDNER 2021 JUŻ JEST! Dzisiaj ruszyła sprzedaż wyjątkowego wydawnictwa

Remigiusz Priebe

POWSTANIE NOWY MOST NA DRODZE DO GOŁAŃCZY. Rząd dofinansuje jego budowę

Remigiusz Priebe

WĄGROWIEC NIE WYEMITUJE OBLIGACJI. Radni jednogłośnie wykreślili projekt z porządku obrad

Remigiusz Priebe