Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

KORONAWIRUS: Od wczoraj ZMARŁA u nas kolejna 1 osoba. Mamy 15 nowych ZAKAŻEŃ. Mniej osób jest aktywnie ZAKAŻONYCH

BNP-misja-sam-800x600

Ministerstwo zdrowia i służby wojewody wielkopolskiego informują o stanie epidemii.

Od kilku tygodni w walce z epidemią mają pomóc obostrzenia wprowadzone przez premiera Morawieckiego. Mimo tego, koronawirus nie odpuszcza i dobowe zachorowania to wciąż około 20 tysięcy przypadków w całej Polsce. Na szczęście liczba zachorowań już nie rośnie. Niepokoi za to liczba dziennych zgonów, która ostatnio bije kolejne rekordy.

A jak jest dzisiaj? Minionej doby w całym kraju na covid-19 zachorowało prawie 22,5 tysiąca osób (22.464). W Wielkopolsce odnotowano ponad 2,2 tysiąca zakażeń (2258).

W Polsce w ciągu tej doby zmarło 626 osób (bezpośrednio z powodu covid-19 to było 149 osób i poprzez choroby współistniejące – 477 osób).

Wśród osób zakażonych są osoby z naszego regionu. To 15 osób z powiatu wągrowieckiego. Niestety, odnotowano u nas 1 zgon z powodu covid-19. Od początku pandemii wykryto w naszym powiecie 1326 przypadków zakażeń. Obecnie mamy 887 przypadki aktywnych zakażeń.

Rzecznik rządu poinformował dzisiaj, że w weekend, a najpóźniej w poniedziałek premier poinformuje o dalszych decyzjach w walce z koronawirusem. Zasugerował on jednak, że jest możliwość złagodzenia restrykcji. Przypomnijmy, że te ostatnio wprowadzone miały obowiązywać jeszcze tydzień – do 29 listopada.   

❗️ W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem #SARSCoV2…

Opublikowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu Piątek, 20 listopada 2020

 Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Zdrowia

kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski
kondolencje Ostapiuk

Czytaj także

COVID-19: Znów OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Kilkadziesiąt kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

PUNKTY SZCZEPIEŃ MASOWYCH w powiecie dostały WARUNKOWĄ AKCEPTACJĘ wojewody i sanepidu

Remigiusz Priebe

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odszedł Zdzisław Bąkiewicz, Honorowy Obywatel Wągrowca

Redakcja