Okno na Wągrowiec


Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KORONAWIRUS: Liczba poddanych kwarantannie w poszczególnych gminach powiatu

Nadal około połowa objętych kwarantanną mieszka w samym Wągrowcu.

Od kilku dni znacznie spada liczba osób poddanych kwarantannie na teranie naszego powiatu. Po raz pierwszy też nie ma u nas osób objętych dozorem epidemiologicznym.

Dzisiaj Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu poinformował, że aktualnie w naszym powiecie objętych jest kwarantanną 128 osób. Pisaliśmy o tym w artykule KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 20 kwietnia, godz. 12.00: 2 ZAKAŻONE OSOBY W SZPITALU. 128 OSÓB OBJĘTYCH JEST KWARANTANNĄ, NIKT NIE JEST POD NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM.

Mimo wyraźnego spadku, nadal około połowa objętych kwarantanną mieszka w samym Wągrowcu. Szczegółowe dane dla gmin powiatu wągrowieckiego – stan na godzinę 12.00 w poniedziałek 20 kwietnia – kształtują się następująco (w nawiasie różnica w porównaniu z minionym piątkiem:

  • 65 osób z miasta Wągrowiec (-34),
  • 17 osób z gminy Wągrowiec (-13),
  • 6 osób z gminy Mieścisko(-9),
  • 14 osób gminy Wapno (-2),
  • 9 osób z miasta i gminy Skoki (-4),
  • 6 osób z miasta i gminy Gołańcz (-11),
  • 11 osób z gminy Damasławek (-3).

2 osoby z naszego powiatu z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem są nadal hospitalizowane, natomiast 1 osoba wyzdrowiała.

Czym różni się kwarantanna od nadzoru epidemiologicznego?

Informacja, że ktoś jest poddany kwarantannie dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Kwarantannie też obowiązkowo są poddawane osoby, które wróciły z zagranicy.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby.

Czytaj także

PONAD PÓŁ SETKI NOWYCH ZAKAŻEŃ w ciągu ostatniej doby w naszym powiecie

Remigiusz Priebe

Wczoraj ZMARŁY u nas 2 osoby. Mamy też 40 nowych ZAKAŻEŃ w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul

Dowcipem w koronawirusa. Na słupach i tablicach pojawią się też konkursowe prace [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul