Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

JAK DOSZŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPADKU? Sprawę bada prokuratura [ZDJĘCIA]

Po uderzeniu samochodu w drzewo, na skutek doznanych obrażeń zmarł 48-letni kierowca.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło minionej soboty, tuz przed godziną 8.00 rano w miejscowości Głogowiniec, na granicy powiatów wągrowieckiego i nakielskiego. Informowaliśmy o tym w artykule Z OSTATNIEJ CHWILI: ŚMIERTELNY WYPADEK MIĘDZY WĄGROWCEM A KCYNIĄ! DROGA ZABLOKOWANA.

Służby ratunkowe po przyjeździe na miejsce stwierdziły brak oznak życia kierującego pojazdem. Żeby wydobyć kierowcę z zakleszczonego samochodu strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, kierowca samochodu osobowego Skoda Octavia, jadąc w stronę Kcyni, z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd został kompletnie zniszczony, a 48-letni kierowca zginął na miejscu.

Przebieg zdarzenia na miejscu wyjaśniali mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz policjanci kryminalni, którzy prowadzili oględziny wraku i zabezpieczali ślady.

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 241 trwały kilka godzin. Postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku prowadzą pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kcyni.

Źródło: KPP Nakło
Zdjęcia: KPP Nakło, KSRG OSP Kcynia

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: WÓJT DAMASŁAWKA ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

Remigiusz Priebe

PALIŁA SIĘ LOKOMOTYWA. Skład towarowy ZABLOKOWAŁ DROGĘ [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

JEST AKCJA: POMÓŻMY GASTRONOMII przetrwać obostrzenia

Remigiusz Priebe