Okno na Wągrowiec


Edukacja Kultura Wiadomości Wydarzenia

BRAWO! Emilia Lehman wygrała ogólnopolski festiwal piosenki

Międzynarodowe jury było pod wrażeniem jej kunsztu wokalnego.

18 kwietnia zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej on-line „Z piosenką na ustach”, organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Miłośników Bierzwnika.

Z powodu panującej w całym kraju pandemii konkurs przybrał niespotykaną, do tej pory, formułę. Młodzi wokaliści musieli przesyłać swoje domowe nagrania piosenek konkursowych, a następnie jury, również w zdalnych naradach dokonywało wyboru najlepszych prezentacji.

Swój wokalny akces zgłosiła również Emilia Lehmann – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim, która wykonała piosenki „Jaka róża, taki cierń”, z repertuaru Edyty Geppert oraz piosenkę Agnieszki Osieckiej. „Nie zabijaj mnie powoli”. Wcześniej oba utwory Emilka wykonywała na powiatowych konkursach wokalnych, których była laureatką.

11 osobowe jury z Polski, Belgii i Niemiec było pod ogromnym wrażeniem kunsztu wokalnego oraz dojrzałej interpretacji i postanowiło przyznać Emilce I miejsce. W nagrodę została zaproszona na Festiwal Polonijny „Dźwięki, które łączą” do Hanoweru, w listopadzie lub grudniu bieżącego roku.

Emilka należy do Zespołu Folklorystycznego Pałuckie Smyki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie, z którym wielokrotnie występuje podczas oficjalnych uroczystości gminnych. Na trwałe zapadła w pamięć jej dojrzała interpretacja piosenki „Modlitwa o pokój” Stanisławy Celińskiej, wykonana podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Swój talent wokalny rozwija pod czujnym okiem pań Lucyny Walewskiej- Jastrząbek oraz Marty Jastrząbek.

Źródło: Urząd Gminy Wągrowiec

Czytaj także

Emilia wyśpiewała ZŁOTY LAUR w ogólnopolskim konkursie piosenki [POSŁUCHAJ]

Krzysztof Czapul

Sportowe STYPENDIUM dla młodego PŁYWAKA od WÓJTA gminy Wągrowiec

Krzysztof Czapul

POWSTANIE WINDA w Urzędzie Gminy Wągrowiec

Remigiusz Priebe