Okno na Wągrowiec
Felietony Społeczeństwo Wiadomości

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… potrzeba nam dialogu i świeżej krwi w samorządach!

Miesiąc temu, gdy utworzyliśmy nasz komitet BEZPARTYJNY POWIAT, to odwiedziliśmy wójtów i burmistrzów naszego regionu, aby zapoznać się z problemami i bolączkami poszczególnych gmin. Największym, jaki wszyscy wskazywali, są drogi oraz brak wspólnego programu ich budowy i modernizacji.

Będziemy chcieli, w porozumieniu ze wszystkim gminami naszego powiatu, stworzyć wspólny program i postarać się o środki z KPO na jego realizację. Trudno w to uwierzyć, ale przez ćwierć wieku istnienia naszego powiatu nigdy taki kompleksowy program nie powstał.

Na koniec pozwolę sobie parę słów napisać o samym Starostwie Powiatowym.

Powiat wągrowiecki to 70 tysięcy mieszkańców, pieniędzy wydawanych to 150 mln złotych, obszar t 1000 km2. A ilu jest urzędników w administracji powiatowej? Próbowałem to znaleźć w Internecie, ale na stronie powiatu staranie się to ukrywa… Pewnie dlatego, aby mieszkańcy nie wiedzieli, jakie są koszty utrzymania tego urzędu.                         

Zastanawiałem się, czy starostwo w ogóle jest potrzebne? Rozmawiałem z osobami decyzyjnymi na różnych szczeblach w gminach naszego powiatu. Poznałem oceny tych urzędników i pytałem o to, jak wygląda współpraca ze starostwem, na co mogą liczyć? Generalnie wygląda to bardzo słabo. Ale istotne jest to, co urzędnicy gminni proponują, jakie zmiany proponują. To w ogromnej mierze zdroworozsądkowe propozycje, które w pełni popieram.

Jestem zwolennikiem, aby o naszych pieniądzach decydowali „lokalsi”, a nie partie polityczne – PSL, PO, PIS, SLD, które w każdych kolejnych wyborach lokalnych wystawiają tych samych kandydatów, a o wyborcach przypominają sobie raz na kilka lat.

Paradoksem jest to, że kandyduję do rady powiatu, a jej istnienie i opieszałość krytykuję. Ale nie będąc radnym nie mam wpływu na zmiany i wgląd w istotne dokumenty. Jako BEZPARTYJNY POWIAT jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, dla których rozwój naszego Powiatu jest najważniejszy. Wspólnie zmienimy go tylko wtedy, gdy wpuścimy tam świeżą krew.

Krzysztof Garnetz,

Lider KWW BEZPARTYJNY POWIAT w okręgu nr 1, czyli w mieście Wągrowiec w wyborach do rady powiatu wągrowieckiego. Wągrowczanin z optymizmem patrzący w przyszłość

Czytaj także

Najbliższej nocy i nad ranem wciąż będą u nas występować przymrozki

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… to dopiero początek naszej drogi!

Krzysztof Garnetz

Nocami i nad ranem wciąż mogą u nas występować przymrozki

Redakcja