Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

KONKURS PLASTYCZNY: Nasi laureaci na finał pojadą do Francji [FOTO]

Nikodem Rączkowski i Marianna Durecka w kategorii dzieci młodszych oraz Gabriela Stefańska i Nela Jankowiak w kategorii dzieci starszych to laureaci eliminacji miejskich konkursu plastycznego „Obrazy dla Europy”.

Międzynarodowe rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego zostaną wybrane najładniejsze prace z czterech miast, nastąpi 25-26 maja w Le Plessis-Trevise – partnerskim mieście Wągrowca. 

Dzieci z Wągrowca, które wzięły udział w konkursie, musiały zmierzyć się z dwoma tematami „Kocham moje miasto” (dzieci młodsze) oraz „Ekoodpowiedzialność w moim mieście” (dzieci starsze).

Wyboru najlepszych prac dokonało Jury konkursowe pod przewodnictwem pani Zofii Zawol, a dostarczone prace oceniały również panie Iwona Szafran, dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz sekretarz miasta pani Wiesława Domańska, reprezentująca Burmistrza Wągrowca.

Końcowy werdykt jury to:

W kategorii dzieci 6-10 lat

I miejsce – Nikodem Rączkowski

II miejsce – Marianna Durecka

III miejsce – Zofia Rajnik i Jaromir Lica

oraz 2 równorzędne wyróżnienia dla: Anny Lisieckiej i Dagmary Lisieckiej.

W kategorii dzieci 11-16 lat

I miejsce – Gabriela Stefańska

II miejsce – Nela Jankowiak

III miejsce – Michał Szczepaniak.

Zgodnie z regulaminem konkursu po dwie najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej  zostaną przesłane do Le Plessis-Trevise, w którym wezmą udział w międzynarodowym rozstrzygnięciu konkursu, rywalizując z rysunkami/malunkami z Ourem (Portugalia), Burladingen (Niemcy) oraz zwycięskimi pracami wykonanymi przez dzieci z miasta – gospodarza konkursu „Obrazy dla Europy”.

Organizator konkursu – miasto Le Plessis-Trevise zaprosi również wągrowieckich laureatów z opiekunami na weekend europejski od 24 do 27 maja, podczas którego nastąpią finałowe rozstrzygnięcia konkursu.

Organizatorami eliminacji miejskich konkursu „Obrazy dla Europy” byli Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Wągrowcu. Koszty wyjazdu do Francji laureatów konkursu z Wągrowca sfinansują strona francuska oraz Urząd Miejski w Wągrowcu.

Źródło: wagrowiec.eu

Na zdjęciu głównym Ratusz w Le Plesis Trevise

Czytaj także

Prestiżowe wyróżnienia dla wągrowieckich firm

Redakcja

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja