Okno na Wągrowiec

Na luzie Wiadomości Wydarzenia

KONKURS: Hej, młodzieży! Wymyślcie… KOMIKS! A możecie coś wygrać

Długie popołudnia w obecnie trudnej sytuacji, podczas przymusowego siedzenia w domu, wcale nie muszą być nudne. Można na przykład zabawić się w pisarza i rysownika, tworząc własną opowieść o wymyślonej przez siebie przygodzie.

Tak do konkursu zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, która zaprasza na kolejny konkurs na komiks pn. „Twoja wyprawa z Nelą – małą reporterką”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie komiksu, stanowiącego kompletną opowieść. Przygoda zawarta w komiksie może być całkiem nowa i wymyślona lub zaczerpnięta z przygód małej podróżniczki Neli.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać komiks/ historyjkę obrazkową, która przedstawiać będzie wyprawę w towarzystwie Neli – małej reporterki.

Warunki udziału w konkursie:

konkurs będzie przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych: kl. IV-V, VI-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnikami konkursu mogą być osoby indywidualne lub maksymalnie 2-osobowe zespoły uczestników występujących wspólnie. Praca musi mieć minimum 3 plansze (plansza to strona kartki A4), które mogą mieć format pionowy lub poziomy i zawierać się w wymiarze formatu A4 – 210 x 297 mm. Każda plansza powinna zawierać numerację, na osobnej kartce należy zamieścić dane: imię i nazwisko, klasę, szkołę oraz numer telefonu autora/ autorów pracy, e-mail. Sfotografowane prace oraz dane uczestnika należy przesyłać na adres e-mail biblioteki: mbp_wagrowiec@interia.pl najpóźniej do 3 czerwca 2020 roku.

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej MBP www.mbp.wagrowiec.eu, a autorzy zwycięskich prac zostaną osobiście powiadomieni o wynikach konkursu.

Autorzy zwycięskich prac w swoich kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w formie elektronicznej na facebooku MBP podczas XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz dokumenty potrzebne do wzięcia w nim udziału znaleźć można na stronie internetowej biblioteki.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

TARCZA ANTYKRYZYSOWA: Już 15 milionów złotych trafiło do wągrowieckich przedsiębiorców

Remigiusz Priebe

ZWŁOKI MĘŻCZYZNY ZNALEZIONE W MIESZKANIU

Krzysztof Czapul

Wągrowiecki żłobek jest pełny. Coraz więcej dzieci w przedszkolach

Krzysztof Czapul