Okno na Wągrowiec
Kultura Wiadomości Wydarzenia

Koncert duetu organowego Colloque des Claviers [ZAPOWIEDŹ]

W czwartek, 30 maja o godz. 19:00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wągrowcu wystąpi duet organowy „Colloque des Claviers”.

Zespół „Colloque des Claviers” tworzy małżeństwo – Aleksandra Gawrońska-Kozieł i Mariusz Kozieł.

Od 2020 roku muzycy występują w różnych konfiguracjach obejmujących instrumenty klawiszowe – jako duet organowy, duet fortepianowy i duet organy-fortepian. Oboje artyści są absolwentami klas organów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W grudniu 2021 roku otrzymali pierwszą nagrodę w the 5th International Moscow Music Competition w kategorii „zespoły”, a w kwietniu 2022 roku wygrali Concours Gaston Litaize we Francji. Występowali na międzynarodowych festiwalach oraz w katowickim NOSPRze. W maju 2023 roku wzięli udział w prawykonaniu Koncertu podwójnego na organy, fortepian i orkiestrę Wojciecha Laskowskiego (Aleksandra wykonała partię fortepianu, a Mariusz partię organów). W sobotę 11 maja wystąpili w Beaugency we Francji, gdzie publiczność przyjęła ich z entuzjazmem.

Podczas koncertów zabrzmią utwory solo i w duecie – na cztery ręce i cztery nogi. Oprócz rzadko wykonywanych dzieł kompozytorów polskich, francuskich i niemieckich, zabrzmi również improwizacja, czyli muzyka tworzona w momencie jej wykonywania. W programie: A.F. Hesse, G. Litaize, G.A. Merkel, W.A. Mozart, J. Świder i improwizacje.

Zapraszamy na to wyjątkowe święto muzyki organowej! Wstęp wolny!

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul