Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Zdrowie

Komunikat punktu szczepień przy MDK

BNP-misja-sam-800x600

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo szczepienia. Ich opiekunowie także będą uprawnieni do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Wystarczy, że zgłoszą się do powszechnego punktu szczepień. Nie będę musiały dzwonić na ogólnopolską infolinię czy wypełniać formularza rejestracyjnego.

Organizatorzy punktu szczepień powszechnych przy MDK proszą osoby uprawnione do skorzystania z tego typu pierwszeństwa szczepień, aby mimo wszystko zgłaszały ten fakt w punkcie. Zainteresowani mogą dzwonić w godzinach od 7:30 do 15:30 (w dni robocze) na numer miejskiej infolinii 603 202 989.

Organizatorzy punktu spodziewają się, że w pierwszych dniach obowiązywania nowych zasad zainteresowanie może być duże i mogłoby to utrudnić płynność wykonywania szczepień osób zgłoszonych w systemie. – Chcemy przygotować odpowiednią liczbę szczepionek oraz tak rozłożyć terminy szczepień osób spoza rejestracji, aby nie zakłócić dziennego harmonogramu – informują organizatorzy punktu szczepień.

Przypominamy, że rejestracja na szczepienia (z wyłączeniem osób mających pierwszeństwo) odbywa się wyłącznie za pośrednictwem dostępnych kanałów rejestracji (infolinia 989, SMS o treści: „SzczepimySie” na nr 880 333 333 , a także 664 908 556 lub przez internetowe konto pacjenta). Osoby zainteresowane przyjęciem szczepionki mogą także w godzinach popołudniowych sprawdzić możliwość przyjęcia tzw. niewykorzystanych dawek szczepionki.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja