Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

KOLEJNE OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na roztopy, opady deszczu i wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne dzisiaj oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje stopniowy wzrost temperatury powietrza od 1 stopnia Celsjusza w nocy do 3-5stopni Celsjusza po południu, który będzie powodował odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Suma opadów deszczu (powodujących szybsze topnienie pokrywy śnieżnej) w tym czasie ma wynieść od 4 do 8 litrów na metr kwadratowy.

Będzie też wiał wiatr z południowego zachodu o średniej prędkości od 15 do 25 km na godzinę, a w porywach nawet do 50 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Zacznie obowiązywać o północy i potrwa do godziny 12.00 jutro (w środę 20 stycznia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej IMGW wydał inne ostrzeżenie dla naszego powiatu, dotyczycące opadów marznącego deszczu i gołoledzi. Informowaliśmy o tym w artykule OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: W nocy i rano BĘDZIE ŚLISKO! Synoptycy prognozują OPADY MARZNĄCEGO DESZCZU.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

COVID-19: Kilkanaście nowych przypadków. Prawie 400 osób na kwarantannie w powiecie [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: DRZEWO PRZEWRÓCIŁO SIĘ NA KOŚCIUSZKI

Remigiusz Priebe

ZMARŁA u nas kolejna osoba chorująca na COVID-19. 37 nowych ZAKAŻEŃ [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul