Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: W nocy i rano BĘDZIE ŚLISKO! Synoptycy prognozują OPADY MARZNĄCEGO DESZCZU

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje dzisiaj w nocy oraz jutro rano na terenie naszego powiatu miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zacznie obowiązywać dzisiaj (we wtorek 19 stycznia) od godziny 22.00 i potrwa do godziny 9.00 jutro rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

COVID-19: Kilkanaście nowych przypadków. Prawie 400 osób na kwarantannie w powiecie [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: DRZEWO PRZEWRÓCIŁO SIĘ NA KOŚCIUSZKI

Remigiusz Priebe

ZMARŁA u nas kolejna osoba chorująca na COVID-19. 37 nowych ZAKAŻEŃ [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul