Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości

Poseł GRZEGORZ PIECHOWIAK został WICEMINISTREM. Będzie zastępcą wicepremiera JAROSŁAWA GOWINA

Rządowa nominacja posła z naszego okręgu może się okazać bardzo korzystna dla gmin z powiatu wągrowieckiego.

Reprezentujący nasz okręg wyborczy poseł Grzegorz Piechowiak został powołany na stanowisko sekretarza stanu w resorcie rozwoju, pracy i technologii. Równocześnie będzie też pełnił funkcję pełnomocnika ds. inwestycji zagranicznych. Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii kieruje wicepremier Jarosław Gowin.

Grzegorz Piechowiak to samorządowiec, dyplomata oraz poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej III, VIII i IX kadencji. Jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina i szefem jej struktur w okręgu pilskim. Jako poseł, z racji pełnionego mandatu często odwiedza Wągrowiec i okoliczne gminy.

Nominacja miejscowego posła na wysokie stanowisko właśnie w resorcie rozwoju, pracy i technologii może się okazać bardzo korzystna dla gmin z naszego powiatu.

Grzegorz Piechowiak Poseł na Sejm RP przyjął dziś z moich rąk nominację na stanowisko sekretarza stanu w resorcie…

Opublikowany przez Jarosława Gowina Wtorek, 19 stycznia 2021

O tym, że planowana jest ta nominacja informowaliśmy już w październiku, w artykule Poseł od nas ma zostać wiceministrem. Będzie zastępcą Gowina

Sekretarz stanu to najwyższy rangą urzędnik w polskim ministerstwie lub w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, powoływany przez premiera. Minister wykonuje swoje zadania m.in. przy pomocy sekretarza stanu, który zastępuje ministra w zakresie przez niego ustalonym.

Sekretarze stanu pracujący w ministerstwach nazywani są wiceministrami. Zwyczajowo wiceministra i podsekretarza stanu tytułuje się grzecznościowo ministrem dla podwyższenia ich godności, także w okresie, kiedy skończyli już pełnić swoją funkcję

Źródło: Wikipedia
Na zdjęciu: Poseł Grzegorz Piechowiak towarzyszył wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi w trakcie jego wizyty w Wągrowcu we wrześniu 2019 roku.

Zdjęcie główne: FB Jarosław Gowin

Czytaj także

COVID-19: Kilkanaście nowych przypadków. Prawie 400 osób na kwarantannie w powiecie [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

Wągrowiec MA SZANSĘ na dofinasowanie budowy DROGI PIESZO-ROWEROWEJ. Opublikowano listę rankingową

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: DRZEWO PRZEWRÓCIŁO SIĘ NA KOŚCIUSZKI

Remigiusz Priebe