Okno na Wągrowiec

Kultura Wiadomości Wydarzenia

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

BNP-misja-sam-800x600

Wniosek złożony przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu został pozytywnie oceniony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

INFORMACJA o przyznaniu dofinansowania dla Kina MDK w Wągrowcu w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Rozwój kin 2021 – wsparcie promocji polskiego filmu.

Miejski Dom Kultury informuje, iż Kino Miejskiego Domu Kultury zdobyło 121.500 zł dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, natomiast całkowity koszt zadania wynosi 135 tys. zł. Wsparcie otrzymano w ramach działań pomocowych, związanych z pandemią COVID-19, przeznaczonych m.in. dla małych i studyjnych kin.

W ostatnim czasie kino ograniczało swoją działalność, ponosząc przy tym stałe koszty eksploatacyjne i utrzymując miejsca pracy. Przyznane 121.500 zł wsparcia pozwoli na utrzymanie stałej gotowości kina oraz przyczyni się do tworzenia warunków powszechnego dostępu do dorobku polskiej sztuki filmowej.

Warunkami niezbędnymi do spełnienia w/w celu otrzymania dofinansowania było m.in. zobowiązanie do wyświetlania, w okresie obowiązywania umowy, co najmniej 50% filmów polskich

z całości repertuaru wyświetlanego w danym kinie (przez wszystkie dni pracy kina, w godzinach seansów rozpoczynających się od 17.00 do 21.00, przy zachowaniu co najmniej 60 seansów miesięcznie) oraz prowadzenie przez beneficjenta sprzedaży biletów za pośrednictwem programu kasowego.

Wniosek złożony przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu został pozytywnie oceniony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i zgodnie z decyzją dyrektora PISF wydaną 28 maja br.,  placówce przyznano dofinansowanie w wysokości 121 500 złotych w ramach Programu Operacyjnego ,,Rozwój kin 2021 – Priorytet III: Wsparcie promocji polskiego filmu”. Zgodnie z zapisami Programu, przyznana kwota wsparcia wynika z ilości ekranów udostępnianych miesięcznie przez kino.

Źródło: MDK Wągrowiec

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

CO JEST GRANE w kinach? [REPERTUAR/ZWIASTUNY]

Redakcja