Okno na Wągrowiec

Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Kiermasz Wielkanocny w Wągrowcu ODBĘDZIE SIĘ mimo nowych obostrzeń! [SZCZEGÓŁY]

BNP-misja-sam-800x600

Swój udział zapowiedziało aż 40 kupców i wystawców.

Pierwszy Wielkanocny Kiermasz w Wągrowcu odbędzie się już w przyszły przedświąteczny weekend 27 i 28 marca (sobota i niedziela). A czego możemy się tam spodziewać?

Organizatorzy wyjaśniają, że będą ręcznie wykonane palmy, wielkanocne wianki oraz stroiki, produkty regionalne albo dania na gorąco. A to tylko część atrakcji, które mają być dostępne na stoiskach podczas pierwszego Kiermaszu Wielkanocnego na wągrowieckim Rynku.

– Duża popularność corocznie odbywającego się Jarmarku Świątecznego sprawiła, że od tego roku postanowiliśmy zaproponować wągrowczanom podobne wydarzenie tuż przed świętami wielkanocnymi. Mamy nadzieję, że Kiermasz Wielkanocny spotka się z równie dobrym przyjęciem i na stałe zagości w naszym kalendarzu – mówi Natalia Kuklińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Udział w Kiermaszu Wielkanocnym zapowiedziało aż 40 kupców i wystawców. W ich stoiskach będzie można nabyć m.in. chleb wiejski, soki, konfitury, oscypki, ale także rozmaite ozdoby wielkanocne, zabawki, artykuły rękodzielnicze, biżuterię z drewna, ceramikę użytkową i wiele innych produktów. Podczas zakupów będzie można posilić się przy jednym ze stoisk z daniami gorącymi albo np. kosztując kręcone ziemniaki. Przede wszystkim jednak, m.in. dzięki licznym palmom, zagrodom z pisklakami czy króliczkami, będzie można poczuć klimat zbliżających się świąt.

Dodatkową atrakcją będzie Kino 9D usytuowane w specjalnym pojeździe, który przez dwa dni będzie parkował na naszym Rynku.

Termin Kiermaszu Wielkanocnego:

– 27 marca (sobota), godz. 10:00 – 19:00,

– 28 marca (niedziela), godz. 10:00 – 17:00.

UWAGA! Kiermasz Wielkanocny odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. W przypadku ich zaostrzenia wydarzenie zostanie odwołane.

Źródło: wagrowiec.eu

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe