Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Jutro startuje Wągrowiecki Rower Miejski

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia systemu rowerów miejskich w Wągrowcu.

Marcowa inauguracja WRM została odwołana z powodu pandemii, jednak ogłoszone kilka dni temu luzowanie rządowych obostrzeń umożliwiło ponowne planowanie rozpoczęcia sezonu. W piątek 15 maja we wczesnych godzinach porannych rowery staną w miejscach parkingowych Roovee.

W sezonie 2020 liczba rowerów miejskich wzrosła do 70, a liczba nowych stacji powiększyła się o cztery: na Osiedlu Kolejowym (przy przystanku komunikacji miejskiej, obok bloków kolejowych), na ulicy Letniej (przy Szkole Podstawowej nr 3), na ulicy Polnej (skrzyżowanie ulic Polnej i Piaskowej) oraz na ulicy Nad Nielbą (skrzyżowanie ulic Rzecznej i Nad Nielbą).

W związku z panującą pandemią Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu zobowiązał się do dokonywania codziennej dezynfekcji sprzętu rowerowego. Jednak to użytkownicy muszą dołożyć wszelkich starań, aby korzystanie z rowerów miejskich było bezpieczne dla nich i dla innych osób. Osoby korzystające z rowerów miejskich muszą pamiętać o stosowaniu podczas jazdy rękawiczek jednorazowych, maseczek oraz środków do dezynfekcji. Trzeba również pamiętać o zaleceniach związanych z utrzymywaniem dystansu społecznego.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

PIŁKA NOŻNA: Nielba dostała licencję na nowy sezon w III lidze, ale z nadzorem

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: WYPADEK NA OBWODNICY SKOKÓW!

Redakcja

SZUKAMY WŁAŚCICIELA: Znaleziono tablicę rejestracyjną

Remigiusz Priebe