Okno na Wągrowiec


Edukacja Wiadomości Wydarzenia

Jolanta Okoniewska dyrektorem SP nr 3 przez kolejny rok

W trybie pozakonkursowym burmistrz Jarosław Berendt przedłużył Jolancie Okoniewskiej powierzenie stanowiska dyrektora szkoły podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wągrowcu do 31 sierpnia 2021 roku.

Podczas spotkania w ratuszu, które odbyło się wczoraj, w czwartek 23 lipca, burmistrz omawiał z dyrektor szkoły podstawowej nr 3 m.in. wizję funkcjonowania tej placówki oświatowej w nowym roku szkolnym, także w kontekście pozyskanych ostatnio środków z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz środków pozyskanych z Ministerstwa Finansów w wysokości blisko 55 tys. złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie wyposażenia szkoły w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, geografia, fizyka).

Zgodnie z ustaleniami z poczynionymi w trakcie spotkania Burmistrza z rodzicami uczniów, środki te zostaną wykorzystane na doposażenie sal lekcyjnych SP nr 3 zlokalizowanych przy ulicy Klasztornej. Zakupione będzie m.in. dygestorium chemiczne, dzięki czemu dzieci uczące się w tym budynku nie będą już musiały być przewożone na zajęcia laboratoryjne do filii szkoły przy ulicy Letniej.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

UCZENNICE Liceum popierają PROTEST i NIE BIORĄ udziału w LEKCJACH. Dyrektor: To nieobecność NIEUSPRAWIEDLIWIONA

Krzysztof Czapul

Dziś w Wągrowcu MARSZ KOBIET! A pod kościołami ZBIERAĆ się mają PRZECIWNICY tego PROTESTU

Krzysztof Czapul

Spółdzielnia prosi MIESZKAŃCÓW o prawidłowe korzystanie z… TOALETY

Krzysztof Czapul