Okno na Wągrowiec


Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

JEŹDZILI PO POLSCE I OKRADALI STARUSZKI „NA HYDRAULIKA”. Wpadli pod Rogoźnem [ZDJĘCIA]

Policjanci zakończyli zarobkowe „tournée” czwórki złodziei.

Rogozińscy policjanci zatrzymali szajkę złodziei, którzy okradali starsze kobiety podając się za hydraulików z wodociągów.

Ich ofiarą 1 kwietnia padła między innymi 71-letnia mieszkanka Świecia. Do jej mieszkania weszło dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągów, pod pretekstem konieczności sprawdzenia rur.

Gdy właścicielka mieszkania była zajęta rozmową z mężczyznami, wykorzystując moment jej nieuwagi, do mieszkania weszła kobieta, która dokonała kradzieży 1000 złotych oraz biżuterii wartej 2 500 złotych.

Gdy oszuści wychodzili z mieszkania, akurat do domu wracała osoba z rodziny pokrzywdzonej, która zwróciła uwagę na obcych, kręcących się po budynku. Przezornie zapamiętała markę i część numeru rejestracyjnego pojazdu, którym odjechali, jak się później okazało oszuści.

To ułatwiło namierzenie szajki. Czworo sprawców zatrzymanych zostało przez policjantów pod Rogoźnem, na drodze krajowej nr 11. Odzyskano także skradzione pieniądze i biżuterię.

Jak ustalili policjanci, w ten sam sposób działali sprawcy, którzy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych na szkodę 80-letniej mieszkanki Wałcza.

Obie sprawy szybko zostały ze sobą powiązane. Podejrzanym przedstawiono zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstw kradzieży. Kodeks Karny za takie przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródła: KKP Świecie, Komenda Powiatowa Policji w Obornikach

Czytaj także

Znamy WARIANTY TRASY S11 pod Rogoźnem i Budzyniem. Nie wszystkie są dla wągrowczan korzystne [GRAFIKA]

Remigiusz Priebe

PIRAT DROGOWY: Pędził w mieście prawie 150 km/h

Remigiusz Priebe

Policja ODNALAZŁA zaginionego 12-latka

Krzysztof Czapul