Okno na Wągrowiec

Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

JEST… BEZPIECZNIEJ. Mniej zdarzeń drogowych, wypadków, interwencji w miejscach publicznych, pożarów

Zgodnie potwierdzają to wągrowieckie służby: policja, straż pożarna oraz Zespół Opieki Zdrowotnej.

– Analizując sytuację w oparciu o zgłoszenia przyjęte w okresie od połowy marca do chwili obecnej,  to jest zauważalna mniejsza ilość zdarzeń w ruchu drogowym, dotyczących m.in. nieprawidłowego parkowania, zastawiania pojazdów, blokowania wjazdów do posesji, różnego rodzaju kolizji i stłuczek parkingowych. Odnotowujemy także mniej zgłoszonych interwencji dotyczących zakłócania spokoju i porządku w miejscu publicznym – tłumaczy nam Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Nie zmieniła się za to ilość zgłoszeń dotycząca interwencji domowych o różnym podłożu.

Podobne obserwacje ma straż pożarna. Piotr Kaczmarek, rzecznik naszych strażaków przyznaje, że spadek jest widoczny. – Dostrzegamy mniej wypadków, w ogóle zdarzeń komunikacyjnych, ale również tych ratowniczo-gaśniczych – wyjaśnia rzecznik.

Potwierdza to także Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego szpitala. W jego ocenie ilość zdarzeń spadła o jakieś 30 procent.

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: DUŻY POŻAR W GOŁASZEWIE! PŁONIE STODOŁA

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 8 kwietnia, godz. 12.00: 4 OSOBY W SZPITALU (3 OSOBY ZAKAŻONE, 1 PODEJRZANA O ZAKAŻENIE). 273 OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ, A 17 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej