Okno na Wągrowiec


Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości

JEST AKCJA: POMÓŻMY GASTRONOMII przetrwać obostrzenia

Rozrasta się lista lokali, które oferują posiłki na wynos lub ich dowóz do domów.

W piątek, po ogłoszeniu rządowych obostrzeń, które są bardzo dotkliwe dla branży gastronomicznej, Urząd Miejski w Wągrowcu wznowił akcję zainicjowaną w marcu, po wybuchu pandemii. Magistrat stworzył bazę barów i restauracji, w których można zamówić posiłki na wynos lub z dowozem do domu.

Przez weekend do Urzędu Miejskiego za pośrednictwem poczty elektronicznej zgłosiło się 12 kolejnych podmiotów działających w branży gastronomicznej. Dziś została opublikowana uzupełniona lista lokali z Wągrowca i okolic oferujących posiłek na wynos lub z dowozem do domu (znajdziesz ją na końcu tego artykułu).

Wszystkie zgłoszone punkty gastronomiczne deklarują możliwość dokonywania płatności bezgotówkowej. Niektóre lokale przygotowały również możliwość płatności BLIKIEM, co jest szczególnie ważne dla osób zamawiających posiłek, które są chore lub przebywają na kwarantannie.

Właściciele barów i restauracji mogą dopisywać się do miejskiej bazy, przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: promocja@wagrowiec.eu.

– Mieszkańców zachęcamy do skorzystania z listy. Każdy zamówiony posiłek pomaga przetrwać lokalnym firmom, których działalność została mocno ograniczona – apelują miejscy urzędnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

POWSTANIE NOWY MOST NA DRODZE DO GOŁAŃCZY. Rząd dofinansuje jego budowę

Remigiusz Priebe

WĄGROWIEC NIE WYEMITUJE OBLIGACJI. Radni jednogłośnie wykreślili projekt z porządku obrad

Remigiusz Priebe

PROKURATURA WNIOSŁA O UCHYLENIE IMMUNITETU SĘDZIEGO Z WĄGROWCA. MIAŁ PIJANY PROWADZIĆ AUTO

Remigiusz Priebe