Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

JEEP PĘDZIŁ NA KOŚCIUSZKI PONAD SETKĄ. Kierowca został surowo ukarany

artdent baner

W tym miejscu dopuszczalna prędkość wynosi 50 kilometrów na godzinę.

Wągrowieccy policjanci zatrzymali w niedzielne popołudnie kierowcę samochodu marki Jeep Grand Cherokee. Auto po godzinie 15.30 pędziło ulicą Kościuszki od strony centrum miasta w rejonie Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym rejonie wiele osób wypoczywa, jeżdżąc na rowerach czy rolkach, młodzi ludzie umawiają się na granie w piłkę na dostępnych boiskach…

Miejsce to jest szczególne również ze względu na obecność szpitala i możliwość w każdej chwili awaryjnego wyjazdu karetki. Rozwijanie zawrotnych prędkości w takich miejscach jest świadomym pozbawieniem siebie możliwości na reakcję w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

Pochodzący z Inowrocławia 42-letni kierowca po zjeździe z ronda stale nabierał prędkości. Na wysokości OSiR-u poruszał się już z prędkością 110 kilometrów na godzinę. Tam został zatrzymany przez policjantów.

– Czy jadąc ponad 110 kilometrów na godzinę jesteśmy w stanie zareagować, jeśli przed nami pojawi się rowerzysta? Pieszy na przejściu? Dziecko wybiegające za piłką? – pytają policjanci.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, dostał też 10 punktów karnych i zakaz prowadzenia pojazdów przez najbliższe 3 miesiące. Może taki czas pozwoli kierującemu na przemyślenie powyższych kwestii.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Budowa przedszkola. Firmy chcą znacznie więcej niż miasto ma środków na ten cel

Redakcja

Był poszukiwany. Uciekał na motocyklu. Policja go złapała, bo doprowadził do kolizji

Redakcja

ZWŁOKI W RZECE W OKOLICACH ULICY SKOCKIEJ W WĄGROWCU!

Redakcja