Okno na Wągrowiec

Fotoreportaże Na luzie Na własne oczy Relacje wideo Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

JARMARK: Było świątecznie i magicznie [ZDJĘCIA/FILM]

ZA nami trzy dni świątecznego jarmarku na wągrowieckim rynku.

Jarmark ruszył w piątek i bawił wszystkich do niedzielnego popołudnia. Oprócz wielu straganów z ciekawymi, świątecznymi ofertami, nie zabrakło występów na scenie. Na scenie zaprezentowali się lokalni wykonawcy. Jarmark odwiedzili również motocykliści, którzy – podobnie jak co roku – zorganizowali akcję zbierania słodyczy dla dzieci pn. „Gwiazdory na motocyklach”.

Opublikowany przez Okno na Wągrowiec Niedziela, 15 grudnia 2019

W sobotę i niedzielę na najmłodszych czekała pracownia Św. Mikołaja, w której odbywały się warsztaty produkcji świątecznych mydełek oraz dekorowania ciasteczek. MDK przygotował również domek przybysza z Laponii, w którym można było zrobić sobie zdjęcia ze św. Mikołajem i wrzucić list do specjalnej skrzynki. Dzieci cieszyła karuzela, z której mogły bezpłatnie skorzystać.

W niedzielę zaś mieliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. To coroczna harcerska akcja organizowana w całej Europie, polegająca na przekazywaniu symbolicznego ognia zapalanego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W naszym mieście, dzięki harcerzom z Hufca ZHP Wągrowiec, zawitało ono już kolejny rok z rzędu.

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

WYDARZYŁO SIĘ 75 LAT TEMU: Polski desant z Wągrowca na Landsberg

Redakcja

Nowy wjazd do Poznania od Wągrowca coraz bliżej! Zobacz postęp prac [FILM/ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

WAŻNE: Od poniedziałku jeszcze mniej szynobusów wyjedzie na trasę

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej