Okno na Wągrowiec


Edukacja Społeczeństwo Wiadomości

Internetowa zbiórka na plac zabaw w Wapnie

Nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy, a także po prostu przyjaciele Wapna zbierają fundusze na plac zabaw przy szkole podstawowej.

Na nietypowy pomysł internetowej kwesty wpadł nauczyciel wapieńskiej podstawówki Jacek Haja. Po uzyskaniu poparcia dyrektora placówki i rady rodziców, nagrał film, w którym pokazuje jak bardzo potrzebne jest zagospodarowanie zaniedbanego terenu obok nowoczesnej hali. Równocześnie uruchomił zbiórkę pieniędzy na plac w serwisie zrzutka.pl.

– Mamy w Wapnie piękną halę – prawda. Za to obok szkoły mamy przysłowiowe „klepisko”, a na nim tylko kilka prowizorycznych ławek. Budżet gminy od wielu lat jest bardzo napięty i długo pewnie jeszcze będzie. Od wielu lat walczymy w różnych konkursach, niestety bez skutku. Skoro nie idzie inaczej, trzeba samemu zrobić plac zabaw! – zachęca na stronie akcji Jacek Haja.

Swoją cegiełkę można dorzucić na tej stronie: https://zrzutka.pl/c6zgd7

Cel zbiórki, która potrwa dwa miesiące, został ustalony na poziomie 5.555 złotych, a w niecałe dwie doby udało się zgromadzić już ponad 1/6 tej kwoty, czyli 855 złotych.

Zobacz film Jacka Hai:

Czytaj także

RADNI ZORGANIZOWALI DWA SERCA NA NAKRĘTKI. Zbiórka ma pomóc pogorzelcom z Podstolic [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Szkoła ma 75 lat i czeka na podziękowania, wspomnienia, życzenia

Krzysztof Czapul

Jacek WALCZY z glejakiem mózgu. Potrzebna POMOC. Chce ŻYĆ dla CZWÓRKI swoich DZIECI

Krzysztof Czapul