Okno na Wągrowiec

Edukacja Społeczeństwo Wiadomości

Internetowa zbiórka na plac zabaw w Wapnie

BNP-misja-sam-800x600

Nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy, a także po prostu przyjaciele Wapna zbierają fundusze na plac zabaw przy szkole podstawowej.

Na nietypowy pomysł internetowej kwesty wpadł nauczyciel wapieńskiej podstawówki Jacek Haja. Po uzyskaniu poparcia dyrektora placówki i rady rodziców, nagrał film, w którym pokazuje jak bardzo potrzebne jest zagospodarowanie zaniedbanego terenu obok nowoczesnej hali. Równocześnie uruchomił zbiórkę pieniędzy na plac w serwisie zrzutka.pl.

– Mamy w Wapnie piękną halę – prawda. Za to obok szkoły mamy przysłowiowe „klepisko”, a na nim tylko kilka prowizorycznych ławek. Budżet gminy od wielu lat jest bardzo napięty i długo pewnie jeszcze będzie. Od wielu lat walczymy w różnych konkursach, niestety bez skutku. Skoro nie idzie inaczej, trzeba samemu zrobić plac zabaw! – zachęca na stronie akcji Jacek Haja.

Swoją cegiełkę można dorzucić na tej stronie: https://zrzutka.pl/c6zgd7

Cel zbiórki, która potrwa dwa miesiące, został ustalony na poziomie 5.555 złotych, a w niecałe dwie doby udało się zgromadzić już ponad 1/6 tej kwoty, czyli 855 złotych.

Zobacz film Jacka Hai:

Czytaj także

Będzie TURNIEJ w szachy i warcaby [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

NIEBEZPIECZNIE na drogach: Pod Wapnem też SPŁONĘŁO AUTO [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

UWAGA, AWARIA: Dzisiaj nie dodzwonisz się do URZĘDU

Krzysztof Czapul