Okno na Wągrowiec
Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Zagraj w królewską grę

W niedzielę 2 czerwca w wągrowieckim domu kultury odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wągrowca w szachach błyskawicznych.

Organizatorzy to burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, Starosta Tomasz Kranc i sekcja szachowa  MDK Wągrowiec. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio przed turniejem od 9.30 do godz. 10.00.

Udział w turnieju bezpłatny. Sędzia turnieju będzie Michał Piechocki. Zawodnicy zagrają systemem szwajcarskim na dystansie 9-15 rund (w zależności od liczby uczestników) z tempem gry po 5 minut dla każdego zawodnika. Obowiązują przepisy Polskiego Związku Szachowego i FIDE. Rozgrywki odbywają się w jednej grupie, kojarzenie komputerowe.

Turniej otwarty dla wszystkich, nie jest zgłoszony do oceny rankingowej. Możliwa 30 minutowa przerwa w rozgrywkach. Zakończenie planowane na mniej więcej godz.14,00.

Najlepsi zawodnicy otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne: I miejsce – 200 zł i puchar Burmistrza. II miejsce – 150 zł. III miejsce – 100 zł. I  miejsce dla zawodnika z powiatu wągrowieckiego – 100 zł i puchar Starosty. I   miejsce juniorzy 13-18 lat  (ur. 2001-2006 r) – 50 zł i puchar Burmistrza. I miejsce juniorzy do 12  lat (ur. 2007 rok i później) – 50 zł i puchar Burmistrza. I miejsce kobiet – 50 zł i puchar Burmistrza Nagrody mogą być kumulowane przez odpowiednich zawodników.

Dzieci i młodzież do 18 lat otrzymają upominki z okazji Dnia Dziecka.

Uwaga, Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w niniejszym komunikacie,  wynikających z liczby uczestników i potrzeb organizacyjnych oraz ostateczną jego interpretację. MDK funduje bezpłatną kawę i herbatę.

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów

Redakcja

Zdolna uczennica PSM w Wągrowcu i jej sukcesy! [FOTO]

Redakcja

Dziś sesja rady miejskiej Wągrowca. Zapadnie decyzja ws. obligacji

Krzysztof Czapul