Okno na Wągrowiec


Wiadomości Wydarzenia

IMGW ZNÓW WYDAŁ OSTRZEŻENIE: W nocy i jutro burze z wichurami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu obserwuje się i nadal prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 litrów na metr kwadratowy oraz z porywami wiatru nawet do 90 kilometrów na godziną. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Obowiązuje dzisiaj wieczorem i w nocy oraz przez cały wtorek 30 czerwca od godziny 24. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

SYNOPTYCY: W sobotę w Wągrowcu może spaść pierwszy śnieg!

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: W NOCY I RANO MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE!

Remigiusz Priebe

UWAGA! W czwartek MOGĄ ZAWYĆ SYRENY w Wągrowcu

Remigiusz Priebe