serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

IMGW i RCB OSTRZEGAJĄ: Przed nami kilka dni groźnych UPAŁÓW! Nawet +35 st. C!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

PRZEBIEG:

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w sobotę od 31°C na wschodzie do 35°C na zachodzie obszaru, w niedzielę od 30°C do 33°C, w poniedziałek około 30°C. Temperatura minimalna w nocy na przeważającym obszarze od 18°C do 20°C.

Ostrzeżenie jest pomarańczowe, czyli ma drugi stopień ważności, a prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk przewiduje się na 90 procent. Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiaj, sobota 15 lipca, od godziny 12.00, do poniedzialku, 17 lipca, do godziny 20.00.

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdza równie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które w SMS-ach ostrzega dzisiaj także mieszkańców powiatu wągrowieckiego przed upałem powyżej 30 st. C. i radzi unikać słońca, wysiłku fizycznego oraz odwodnienia organizmu, a w przypadku pogorszenia zdrowia zadzwonić pod nr 112.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? 

Stopień zagrożenia 2 (wyższy) oznacza się kolorem pomarańczowym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności.

Źródło: IMGW

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… z czym i po co idziemy do wyborów

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja