Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

ILE NAPRAWDĘ KOSZTOWAŁ REMONT GABINETU BURMISTRZA? NIE 10, NIE 17, A PRAWIE 34 TYSIĄCE ZŁOTYCH!

Okazało się, że miejscy urzędnicy dwukrotnie podali nieprawdziwe dane!

Przypomnijmy, że na początku tego roku burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt postanowił wyremontować swój gabinet. Zmieniono wszystko. Na podłodze pojawiła nowa szara wykładzina, ściany zyskały ten sam kolor, zmieniono meble. Inaczej zaaranżowano całe wnętrze, a na ścianie pojawił się telewizor.

Początkowo magistrat poinformował nas, że remont kosztował 10.860 zł. Cena od razu wzbudziła gorące komentarze naszych czytelników, którzy szybko wyliczyli, że niemożliwe, aby taki remont zamknął się w kwocie zaledwie 10 tysięcy złotych! Pisaliśmy o tym w artykule BURMISTRZ WĄGROWCA MA NOWY GABINET. Remont kosztował ponad 10 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

Urzędnicy burmistrza na te głosy zareagowali i w liście do nas wyjaśnili, że… się pomylili! – Uprzejmie informuję, że w naszej odpowiedzi na pytanie dotyczące kosztów remontu gabinetu burmistrza podaliśmy mylną kwotę, która powinna wynosić 17.419 zł – wyjaśniał nam Piotr Korpowski, rzecznik burmistrza. Informowaliśmy o tym w artykule REMONT GABINETU BURMISTRZA JEDNAK BYŁ… DROŻSZY! Ratusz wyjaśnia, że się pomylił. Koszt to ponad 17 tysięcy zł

Teraz okazuje się, że także ta druga kwota była nieprawdziwa, a remont gabinetu Jarosława Berendta kosztował dwa razy więcej! Tak wynika z odpowiedzi, jaką od urzędującego burmistrza otrzymał radny Krzysztof Poszwa, który złożył zapytanie o koszty remontów w Urzędzie Miejskim. Na ostatniej sesji rady miejskiej mówiła o tym także radna Alicja Trytt, porównując koszty remontu gabinetów burmistrzów z warunkami, jakie panują w komunalnych mieszkaniach.

Koszt remontu i doposażenia gabinetu Jarosława Berendta wyniósł aż 33 759 złotych! Natomiast kolejne 19 698 złotych kosztował remont gabinetu zastępcy burmistrza Piotra Pałczyńskiego! W sumie daje to kwotę ponad 53 tysięcy złotych za remont dwóch niewielkich pomieszczeń biurowych!

Nie jest to jednak koszt całkowity, bowiem przy okazji remontu zostały założone zamki szyfrowe do obu biur. Koszt ich montażu nie został w odpowiedzi niestety wyszczególniony.

Powyżej zestawienie kosztów remontów biur w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu.

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA MA KORONAWIRUSA

Remigiusz Priebe

Od dzisiaj JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE. Co to oznacza? [PEŁNA LISTA ZASAD]

Remigiusz Priebe

NOWY WYKONAWCA WCHODZI NA PLAC BUDOWY W SZPITALU. Ma skończyć rozbudowę w 14 miesięcy

Remigiusz Priebe