Piłka nożna Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

GRAŁA NIELBA: Piłkarze ZREMISOWALI. Szczypiorniści skończyli na czwartym miejscu

To był udany weekend dla nielbistów.

To jest już koniec. Koniec sezonu dla piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec. Mimo licznych perturbacji „żółto-czarni” sezon kończą na miejscu czwartym, a niewiele zabrakło do podium, bo tylko o jeden punkt wyprzedziła nas ekipa z Żukowa.

Ostatni mecz tego sezonu nasi rozegrali w sobotę w Kwidzynie, pokonując tamtejszy SMS ZPRP 30-26! A najwięcej bramek zdobył dla nas niezawodny Paweł Gregor (11 trafień).

Wreszcie na trybuny wrócili kibice i od razu lepiej grało się piłkarzom Nielby, chociaż mecz z Sokołem Kleczew był na wyjeździe. Spotkanie było wyrównane, ale to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie w 71 minucie. „Żółto-czarnych” to nie załamało i szybko, bo już po dwóch minutach odpowiedzieli golem Rafała Leśniewskiego.

Nasi mieli spore szanse nawet na wygraną, bo Sokół od 89 minuty grał w… dziewięciu, bo dwóch piłkarzy tego zespołu obejrzało czerwone kartki. Na gola zwycięskiego zabrakło jednak czasu.

W sobotę 29 maja nielbistów znów czeka wyjazd – do Gdyni na mecz z tamtejszym Bałtykiem. Mecz zapowiada się arcyciekawie, bo obie drużyny sąsiadują w tabeli. Gdynianie są wyżej, ale mają dokładnie tyle samo punktów co „żółto-czarni”.