serpol praca

Okno na Wągrowiec
Felietony Społeczeństwo Wiadomości

Garnetz na poniedziałek, czyli tak sobie myślę, że… największa w mieście inwestycja jest już zrobiona!

Na początek garść faktów. Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Wągrowcu została zakończona. Przed nami już tylko kwestie formalne, ale faktem jest, że ta największa w naszym mieście inwestycja doczekała się wreszcie finalizacji. Choć nie bez trudności. Trudności obiektywnych i od nas właściwie niezależnych.

Wartość tego projektu to ponad 77 milionów złotych. Z czego kwota dofinansowania to ponad połowa, blisko 39 milionów zł. Reszta to pożyczki i środki własne. Tego zadania wraz z nami podjęły się podmioty, które wyłoniono w konkursie. To specjalizujące się w tego typu projektach firmy z Warszawy, Poznania, Opola i Częstochowy.

Początkowo planowano, że inwestycja ta zostanie oddana do użytku w grudniu 2022 roku. Ostatecznie ten termin został wydłużony o prawie rok. Dlaczego?

Przy tak skomplikowanym zadaniu wiele czynników zewnętrznych ma na nią wpływ. A, niestety, w ostatnim czasie wszelakich zawirowań nam nie brakowało… Pandemia, wojna w Ukrainie, niepewna sytuacja na rynku paliw, zawirowania polityczno-gospodarcze w Polsce, Europie i na świecie.

Mimo tego projekt został zakończony z sukcesem. Nowocześnie zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Wągrowcu już działa, służy mieszkańców i gwarantuję, że służyć będzie jeszcze przez wiele, wiele lat.

Krzysztof Garnetz,

Wągrowczanin z optymizmem patrzący w przyszłość

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA nadal nieczynne

Redakcja

UWAGA! Awaria i brak wody na kilku ulicach w Wągrowcu

Redakcja