serpol praca

Okno na Wągrowiec
Felietony Społeczeństwo Wiadomości

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… jesteśmy, działamy, powiat zmieniamy

Zmian nam potrzeba. Jak kani dżdżu, jak kwiatom słońca, jak nam wszystkim tlenu. Od jakiegoś czasu piszę, przyznam że krytycznie, o naszym powiecie. Bo właśnie tam dostrzegam ogromną konieczność powiewu świeżości. I właśnie przyszedł czas, aby nie tylko krytykować, ale także zacząć działać…

Gdy tak wskazywałem i wytykałem błędy oraz wpadki, to słyszałem bardzo dużo głosów poparcia i równie często głosy, że krytykować łatwo, że skoro mam recepty, to może czas wziąć te powiatowe sprawy w swoje ręce. I pomyślałem wtedy – a dlaczego nie?

Dlatego z grupą osób, które myślą podobnie jak ja, zarejestrowaliśmy komitet wyborczy „BEZPARTYJNY POWIAT”. Razem wystartujemy w najbliższych wyborach samorządowych do rady powiatu wągrowieckiego.

Wiem, wiem, czasu jest mało. Ale… Uznaliśmy, że nie warto dłużej czekać. Szkoda go tracić. Szkoda zmarnować kolejną kadencję. Dopiero ruszamy, a już jest ogromny odzew! Wiele słów wsparcia, deklaracje pomocy…

Zapewniam Was wszystkich, że na pewno zaistniejemy w tych wyborach samorządowych, ale niezależnie od wyniku, jakie one przyniosą, to na pewno działać będziemy dalej. W planach już mamy utworzenie stowarzyszenia. Chcemy patrzeć władzy na ręce, wskazywać kierunki działania oraz istotne problemy do rozwiązania i oczywiście rozliczać z deklaracji i obietnic. I przede wszystkim działać dla dobra naszych wsi, miast i miasteczek.

Wiem, że wielu z Was boi się hejtu. Mówię więc Wam: NIE LĘKAJCIE SIĘ! Nie możemy naszej małej  Ojczyzny oddać frustratom i politykierom od zawsze przy władzy. Jeśli nie my, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?

Krzysztof Garnetz,

Wągrowczanin z optymizmem patrzący w przyszłość

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… MAMY TO! Zarejestrowaliśmy listy we wszystkich okręgach powiatu

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja