Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

FESTYN DLA LAURY: Grali, śpiewali, pływali, kupowali [ZDJĘCIA]

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Sołectwo i mieszkańcy Kobylca oraz wolontariusze w niedzielę 12 września przy plaży jeziora kobyleckiego po raz kolejny byli organizatorami zbiórki funduszy na leczenie dwuletniej Laury, organizując Pchli Targ.

Natomiast kilka metrów dalej na boisku ORLIK Koło Gospodyń Wiejskich w tym samym czasie przeprowadziło festyn.

Dla uczestników przygotowano kilka atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dwie motorówki zaoferowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Wągrowcu dla chętnych, którzy pragnęli podziwiać panoramę okolicy, płynąc po wodach jeziora kobylekiego. Zainteresowanie młodzieży i dorosłych wzbudził taniec zumba prowadzony przez instruktorkę Małgorzatę Twardowską. Najmłodsi uczestnicy festynu chętnie włączali się w przeprowadzane zabawy sprawnościowe, których kilka dla nich przygotowała grupa animacyjna BIT prowadzona przez  Beatę Przybylską.

Strażacy – ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie Żońskim zaprezentowali sprzęt gaśniczy, a także pokaz pierwszej pomocy. Dzieci chętnie malowały sobie twarze, korzystały ze zjeżdżalni na zamkach, a dorośli podziwiali Fiaty 126P, które były marzeniem wielu w latach 70-tych. Klika rodzajów marek motocykli zaprezentowała Grupa Motocyklowa z Rogoźna i Moto Freedom z Chodzieży.

W sprzedaży za przysłowiową złotówkę można było nabyć ciekawe: książki, płyty, urządzenia a także secondo hand.

Każdy mógł skosztować przygotowaną grochówkę, kiełbaski z grilla, wypieki kilku rodzajów ciast, chleb ze smalcem, kawę i herbatę.

Była również możliwość zaszczepienia się w ambulansie przeciw COVID – 19, jak również dokonać zapisu w ramach Narodowego Spisu Ludności.

W programie artystycznym wystąpił solista Jan Maćkowiak, który wykonał na gitarze kilka znanych utworów muzycznych. Natomiast o oprawę muzyczną zadbał didżej Paweł Andrzejewski z Wągrowca.

Czytaj także

Ratownicy medyczni zatrzymali PIJANEGO KIEROWCĘ

Redakcja

PCHLI TARG: Razem dla Laury! Możemy POMÓC tej dziewczynce

Redakcja

Niebieskie SERCE od POLICJI. Wrzuć nakrętki i pomóż DZIECIOM

Redakcja