serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Ewa Kopacz i Koalicja Europejska zwycięzcami wyborów w Wągrowcu

Inaczej, niż w skali kraju, za to podobnie, jak w całej Wielkopolsce, Koalicja Europejska zdecydowanie wygrała w Wągrowcu wybory do europarlamentu, uzyskując 47 procent głosów.

Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość – 33 procent głosów, na trzecim Wiosna – 9 procent, a na czwartym Konfederacja – 5 procent. Na końcu stawki zameldowały się Kukiz’15 i Lewica Razem. które uzyskały odpowiednio 4 i 2 procent poparcia. Indywidualnie zdecydowanie najwięcej głosów zdobyła była premier Ewa Kopacz.

Najwyższą frekwencję w Wągrowcu odnotowano w obwodowej komisji nr 8, która mieściła się w dawnym gimnazjum, a obecnej Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Św Wojciecha – 50,27 procent, za to najmniejszy odsetek wyborców zdecydował się oddać głos w obwodowej komisji nr 5, czyli w I Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Klasztornej – 31,72 procent.

W skali całego województwa Koalicja Europejska uzyskała według sondaży 46 procent głosów, Prawo i Sprawiedliwość 33,7 procent, Wiosna 8,3 procent, a Konfederacja 6,5 procent poparcia, przy frekwencji wynoszącej ok. 45 procent.

Wielkopolskę w Strasburgu reprezentować będą na pewno Ewa Kopacz (która uzyskała szósty wynik w kraju – ok. 263 tys. głosów) i Leszek Miller (ok. 81 tys głosów) – oboje z KO – oraz Zdzisław Krasnodębski z PiS (ok. 156 tys głosów). Ważą się jeszcze losy Andżeliki Możdżanowskiej z PiS (74 tys. głosów) oraz Sylwii Spurek z Wiosny (62 tys. głosów).

Wyniki sondażowe z całej Polski, to 42,4 procent poparcia dla PiS, 39,1 procent dla KO, 6,6 procent dla Wiosny i 6,1 procent dla Konfederacji. Pozostałe ugrupowania, czyli Kukiz’15 i Lewica Razem, nie przekroczyły pięcioprocentowego progu wyborczego. Frekwencja w skali kraju wyniosła ok. 43 procent.

Czytaj także

Nowy punkt pobrań w Wągrowcu

MATERIAŁ PROMOCYJNY

WAŻNE: w Wągrowcu nabory do przedszkoli i szkół podstawowych wyłącznie drogą elektroniczną

Redakcja

Rusza przetarg na budowę PSZOK w Wągrowcu

Redakcja