Okno na Wągrowiec

Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

ECHA NASZYCH PUBLIKACJI: Burmistrz podpisał zarządzenie o wykupieniu parkingu przed targowiskiem

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Działka jednak nie zostanie zabudowana.

Przypomnijmy, że parking przed miejskim targowiskiem przy ulicy Gnieźnieńskiej tylko częściowo należy do miasta. Około 1/4 jego powierzchni jest we władaniu samorządu powiatowego.

I tę właśnie działkę, o powierzchni 467 metrów kwadratowych, starosta Tomasz Kranc chciał sprzedać w przetargu. Cena wywoławcza miała wynieść 29 540 złotych, a nowy właściciel teoretycznie mógłby nieruchomość zabudować.

Całą sprawę opisaliśmy w artykule STAROSTA CHCE SPRZEDAĆ PARKING PRZED MIEJSKIM TARGOWISKIEM! Nowy właściciel będzie mógł go zabudować?

Po naszej publikacji spytaliśmy Urząd Miejski w Wągrowcu, czy miasto zamierza podjąć jakieś kroki w celu przejęcia działki.

– Miasto wystosowało do Starosty Wągrowieckiego pismo, w którym wyraża chęć nabycia dwóch działek, zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie targowiska miejskiego, w trybie bezprzetargowym. Znajdują się na nich tereny komunikacji – parking, przystanek autobusowy oraz droga dojazdowa na tereny targowiska miejskiego. Ich nabycie umożliwi dokonanie niezbędnych regulacji terenowo-prawnych, a w dalszej perspektywie funkcjonowanie targowiska bez zakłóceń dotyczących własności przylegających do niego terenów – poinformował nas wówczas magistrat.

Pisaliśmy o tym w artykule Miasto chce bez przetargu nabyć od powiatu parking przed targowiskiem.

Wszystko wskazuje na to, że negocjacje miasta z powiatem zakończyły się sukcesem, bowiem burmistrz Jarosław Berendt podpisał (opublikowane wczoraj, a datowane na 8 kwietnia 2020 r.) zarządzenie w sprawie nabycia działki, na której znajduje się parking. Równocześnie burmistrz zobowiązał kierownika Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego do nabycia w imieniu miasta jeszcze drugiej działki, nieprzeznaczonej wcześniej przez starostę na sprzedaż, a będącej jedną z bocznych dróg dojazdowych do targowiska. Kwoty transakcji nie podano.

Źródło: BIP Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul