Okno na Wągrowiec

Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

PO NASZEJ PUBLIKACJI: Miasto chce bez przetargu nabyć od powiatu parking przed targowiskiem

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Zostało w tej sprawie wystosowane oficjalne pismo do starosty.

Przypomnijmy, że parking przed miejskim targowiskiem przy ulicy Gnieźnieńskiej tylko częściowo należy do miasta. Około 1/4 jego powierzchni jest we władaniu samorządu powiatowego.

I tę właśnie działkę, o powierzchni 467 metrów kwadratowych, starosta Tomasz Kranc chce sprzedać w przetargu. Cena wywoławcza ma wynieść 29 540 złotych. Nowy właściciel teoretycznie będzie mógł nieruchomość zabudować.

Całą sprawę opisaliśmy w artykule STAROSTA CHCE SPRZEDAĆ PARKING PRZED MIEJSKIM TARGOWISKIEM! Nowy właściciel będzie mógł go zabudować?

Spytaliśmy Urząd Miejski w Wągrowcu, czy miasto zamierza podjąć jakieś kroki w celu przejęcia działki.

– Miasto wystosowało do Starosty Wągrowieckiego pismo, w którym wyraża chęć nabycia dwóch działek, zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie targowiska miejskiego, w trybie bezprzetargowym. Znajdują się na nich tereny komunikacji – parking, przystanek autobusowy oraz droga dojazdowa na tereny targowiska miejskiego. Ich nabycie umożliwi dokonanie niezbędnych regulacji terenowo-prawnych, a w dalszej perspektywie funkcjonowanie targowiska bez zakłóceń dotyczących własności przylegających do niego terenów – poinformował nas magistrat.

Spytaliśmy także, czy miasto planuje jakiekolwiek inwestycje na tym parkingu oraz jakie ma plany związane z rozwojem terenu, na którym znajduje się targowisko.

Odpowiedź dostaliśmy bardzo ogólnikową: – Targowisko miejskie wraz z parkingiem nie powinno funkcjonować w takiej formie jak obecnie. Dlatego cały ten teren oczekuje – ze względu na pełnione funkcje – w przyszłości modernizacji, tak aby dostosować warunki handlowania w tym miejscu do odpowiednich standardów – zadeklarował Urząd Miejski.

Czytaj także

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE dla powiatu wągrowieckiego: W nocy i rano MOŻE BYĆ ŚLISKO!

Remigiusz Priebe

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe