Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na luzie Wiadomości Wydarzenia

Dzisiaj w Wągrowcu rusza JARMARK BOŻONARODZENIOWY!

Kilkadziesiąt stoisk, atrakcje dla dzieci, występy artystyczne – to wszystko czeka nas przez najbliższe trzy dni na wągrowieckim Rynku.

Punktualnie o godzinie 17.00 Jarmark ruszy dzisiaj, w piątek 10 grudnia. Cały Rynek zamieni się w miasteczko drewnianych domków, gdzie będzie można zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych.

Tego dnia działać on będzie do godziny 20.00. W sobotę natomiast warto Rynek odwiedzić w godzinach 11.00-20.00, a w niedzielę od 11.00 do 17.00.

Jak informują organizatorzy, na Rynku stanie kilkadziesiąt domków z najróżniejszym asortymentem (między innymi miód, oscypki, grzane wino, wędliny własnej roboty, ozdoby, pierniki, rękodzieło, placki, bigosy, chleb wiejski, smalec, soki malinowe, produkty greckie, biżuteria, ozdoby choinkowe, ceramika użytkowa, tekstylia świąteczne i inne).

O oprawę artystyczną przez całe trzy dni zadba grupa animacyjna „BiT”.

W piątek to głównie program dla dzieci pod nazwą „W Krainie Lodu” (m.in. historia Anny i Elsy, zabawy integracyjne, wesoły bałwanek Olaf, quizy, tańce i inne), ale i występy dzieci z wągrowieckich przedszkoli i szkół.

Sobota to warsztaty instrumentalne oraz występy artystyczne na scenie (sekcje działające przy MDK oraz dzieci z wągrowieckich przedszkoli oraz szkół, a wszystko to zakończone koncertem  świątecznych i zimowych przebojów). Tego dnia tradycji stanie się zadość i o godzinie 16.15 wspólnie z wągrowieckim Hufcem ZHP odpalone zostanie Betlejemskie Światło Pokoju.

Tego dnia na specjalnym stoisku będzie można także zobaczyć jak prawidłowo należy spalać w piecu. Zadba o to Wojciech Treter.

Natomiast w niedzielę odbędą się warsztaty świąteczne dla dzieci (m.in. wykonanie świątecznych gadżetów), będą również występy loklanych artystów.

Oprócz stoisk oraz świątecznych występów główną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych przez wszystkie trzy dni będzie darmowa zjeżdżalnia „SNOW TUBING” o długości 25 metrów i szerokości 4 metrów, która stanie pośrodku płyty Rynku, między stoiskami!

Fot. archiwm „OnW”

Czytaj także

ALE TEMAT: Trener z wągrowieckiego klubu będzie walczył na gali MMA! [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

COVID-19: Mamy 12 nowych ZAKAŻEŃ. 271 osób na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

COVID-19: Mamy 21 nowych ZAKAŻEŃ. 252 osoby na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja