Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Dzisiaj spotkanie ze znanym pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem

artdent baner

To już w środę 4 maja w miejskiej bibliotece w Wągrowcu o godzinie 17.00 spotkanie autorskie z bardzo znanym dziennikarzem i pisarzem Marcinem Kydryńskim. Wstęp bezpłatny.

MARCIN KYDRYŃSKI 

Syn Lucjana Kydryńskiego i Haliny Kunickiej. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST.

W latach 1989–2007 w radiowej Trójce prowadził nocne audycje jazzowe. Na antenie tej samej rozgłośni prowadził w latach 2001–2020 audycję Siesta. Był członkiem Akademii Muzycznej Trójki. Zrezygnował z pracy w programie Trzecim Polskiego Radia w maju 2020 w reakcji na wydarzenia związane z 1998. notowaniem Listy przebojów. Od 12 lipca 2020 prowadzi w internetowym Radiu Nowy Świat audycję analogiczną do trójkowej Siesty, zatytułowaną Pora siesty.

W latach 1995–1998 był dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz Jamboree. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Siesta Festival.

Jest współautorem tekstów i muzyki części piosenek z repertuaru Anny Marii Jopek.

Fotografowania uczył się od Tomasza Tomaszewskiego. Z aparatem odwiedził Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie. Łącznie spędził w Afryce około 10 lat. Owocem tych podróży jest album fotograficzny Pod słońce, za który w 2000 otrzymał nagrodę Arkadego Fiedlera, a także książka Chwila przed zmierzchem. Jest pierwszym polskim fotografem, który miał własny reportaż z międzynarodową okładką w National Geographic.

Jest mężem Anny Marii Jopek, ojcem Franciszka i Stanisława.

Fot. freepik

Czytaj także

Budowa przedszkola. Firmy chcą znacznie więcej niż miasto ma środków na ten cel

Redakcja

Był poszukiwany. Uciekał na motocyklu. Policja go złapała, bo doprowadził do kolizji

Redakcja

ZWŁOKI W RZECE W OKOLICACH ULICY SKOCKIEJ W WĄGROWCU!

Redakcja