Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości

Dwóch funkcjonariuszy z Wągrowca już po ślubowaniu [FOTO]

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowoprzyjęci do służby funkcjonariusze złożyli wczoraj uroczyste ślubowanie.

Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach policji na terenie całego województwa wielkopolskiego, również w Wągrowcu.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wczoraj, czyli w poniedziałek 6 maja o godz. 12:00 odbyło się uroczyste ślubowanie 62 nowoprzyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk. Na uroczystym apelu obecni byli również Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, podinsp. Adam Jurek oraz  mł.insp. Violetta Mójta.

Wśród zaproszonych gości obecni byli również przedstawiciele władz wojewódzkich, Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. wielkopolskiego oraz Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu – przełożeni nowych policjantów.

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk uroczyście wręczył nowoprzyjętym policjantom ich legitymacje służbowe. 

– Jesteś zainteresowany służbą w policji? Osoby rozważające możliwość służby w naszych szeregach, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 18 maja o godzinie 12:00 w KPP w Wągrowcu – wyjaśniają organizatorzy i dodają:

– Obecność na spotkaniu do niczego nie zobowiązuje, a dowiesz się czego możesz oczekiwać od policji jako pracodawcy. Dowiesz się również jak wygląda proces rekrutacji, jak należy się do niego przygotować.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja